• Головна
  • Про компанію
    • Наша команда
    • Головні цінності компанії
    • Завдання роботи
  • Пакетні послуги
  • Вартість послуг
  • Наші партнери
  • Блоги
  • Контактна інформація
sci-consulting.com.ua
SCIENCE CONSCIENCE INDEPENDANCE
  • Аутсорсингові послуги
  • Бухгалтерський консалтинг
  • Податковий консалтинг
  • Юридичний та ринковий консалтинг
  • Проведення тренінгів
  • Аутсорсингові послуги
  • Бухгалтерський консалтинг
  • Податковий консалтинг
  • Юридичний та ринковий консалтинг
  • Проведення тренінгів
  • Головна
  • Про компанію
    • Наша команда
    • Головні цінності компанії
    • Завдання роботи
  • Пакетні послуги
  • Вартість послуг
  • Наші партнери
  • Блоги
  • Контактна інформація
Головна
>
Блоги

Останні роз"яснення контролюючих органів з питань бухгалтерського обліку і оподаткування - коротко про головне - за період 11-17.03.2019 р.!

 

ТОВ «ЕС.СІ.АЙ.-КОНСАЛТИНГ»

 

послуги з ведення бухгалтерського обліку та складання звітності, консультування та проведення семінарів з питань бухгалтерського обліку та оподаткування

 

м. Житомир, вул. Київська, 77, Бізнес-центр «Глобал», оф. 68

 

+38(097)-298-35-62, +38(093)-415-76-99

сайт: www.sci-consulting.com.ua

e-mail: info@sci-consulting.com.ua

 

 

ОГЛЯД ОСТАННІХ ЗМІН ЗАКОНОДАВСТВА ТА

РОЗ’ЯСНЕНЬ МІНІСТЕРСТВ, ВІДОМСТВ ТА КОНТРОЛЮЮЧИХ ОРГАНІВ

В частині проектів нормативно-правових актів 

Оприлюднено проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції»

Режим доступу: http://sfs.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2019-rik/73282.html

На офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України представлено проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції»

Проектом наказу форма та Порядок складання Звіту приводяться у відповідність до положень Податкового кодексу України (далі – Кодекс), якими, зокрема, передбачено розширення переліку господарських операцій, які визнаються контрольованими, а саме операції, які здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні, визнаються контрольованими з 01.01.2018, при цьому з 01.01.2019 визнаються контрольованими також і внутрішньогосподарські розрахунки між нерезидентом та його постійним представництвом.

Даний проект наказу розміщено на сайті ДФС у підрозділі «Проекти регуляторних актів» розділу «Діяльність» розміщено проект наказу Міністерства фінансів України  «Про затвердження Змін до форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції» (далі – проект наказу).

 

Розроблені зміни до Податкового кодексу щодо удосконалення адміністрування місцевих податків і зборів

Режим доступу: https://www.minfin.gov.ua/news/view/kabinet-ministriv-skhvalyv-zminy-do-podatkovoho-kodeksu-dlia-udoskonalennia-administruvannia-mistsevykh-podatkiv-i-zboriv?category=novini-ta-media

Міністерство фінансів України опублікувало інформацію про схвалення КМУ проекту закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування місцевих податків і зборів».

Даним законопроектом передбачається:

- запровадити уніфіковану форму інформації щодо ставок та пільг за всіма місцевими податками і зборами та порядку надання її органами місцевого самоврядування до контролюючих органів;

- скасувати обов’язок органів місцевого самоврядування щодо щорічного прийняття рішень про встановлення місцевих податків і зборів;

- не поширювати дію законодавства щодо здійснення державної регуляторної політики та регуляторної діяльності на рішення про встановлення місцевих податків та зборів, прийнятих на підставі і на виконання вимог Кодексу.

 

Актуальні роз’яснення міністерств, відомств та контролюючих органів:

 

В частині зміни системи оподаткування 

Щодо відмови від перебування на спрощенній системі оподаткування

Режим доступу: http://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/370846.html

Відповідно до п. 298.2 ст. 298, гл. 1 р. ХIV Податкового Кодексу суб’єктам господарювання надано право самостійної відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом України (далі – Кодекс), з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів.

Відповідно до п.п. 298.2.1 п. 298.2 ст. 298 Кодексу для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву.

Подати заяву про відмову з 01.04.2019 року від спрощеної системи платник єдиного податку може до 21.03.2019 року.

 

В частині оподаткування податком з доходів фізичних осіб 

Щодо права на податкову знижку

Режим доступу: http://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/371260.html

ДФС нагадує, що відповідо до ст. 166 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) громадяни можуть повернути частину сплаченого із заробітної плати податку на доходи фізичних осіб, скориставшись правом на податкову знижку.

Перелік витрат дозволених до включення до податкової знижки:

- сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення;

- частина сплачених процентів за іпотечним житловим кредитом у порядку, встановленому статтею 175 Кодексу;

- сума коштів або вартість майна перерахованих (переданих) у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, які відповідають умовам, встановленим пунктом 133.4 Кодексу;

- сплата страхових платежів за договорами довгострокового страхування життя та пенсійних внесків у рамках недержавного пенсійного забезпечення;

- оплата допоміжних репродуктивних технологій;

- оплата державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

- сума коштів, сплачених у зв'язку з переобладнанням транспортного засобу на альтернативні види палива;

- сума коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи;

- сплата коштів на будівництво (придбання) доступного житла.

Суми податкової знижки відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яку громадяни мають право подати до 31 грудня 2019 року.

 

В частині податкових перевірок 

Оновлений план перевірок ДФСУ

Режим доступу: http://sfs.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/plani-ta-zviti-roboti/367929.html

План-графік документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік 11 березня 2019 року представлений в оновленій версії на офіційному сайті ДФСУ. Зміни стосуються лише Розділу І плану-графіка «Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб» та Розділу ІІ плану-графіка «Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів» з урахуванням коригування (березень 2019 року)

 

В частині земельного податку 

Щодо нормативно-грошової оцінки земель

Режим доступу: http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/325490.html

ДФС оприлюднила інформацію про нормативну грошову оцінку земель (за даними офіційного веб-сайту Держгеокадастру) у формі довідників.

Дані довідники містять наступну інформацію:

- про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів, 01.07.2017 р.;

- про нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення, 01.01.2018 р.;

- про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів, 01.10.2018 р.;

- про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів, 01.01.2019 р.

 

В частині експортно-імпортних операцій 

Представлена форма заяви для продовження строків по експортно-імпортним операціями

Режим доступу: http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE33189.html

Нещодавно було опубліковано Наказ  Мінекономрозвитку «Про затвердження форми заяви на одержання висновку щодо продовження граничних строків розрахунків за окремими операціями з експорту та імпорту товарів, установлених Національним банком, та Інструкції щодо її заповнення, форми висновку щодо продовження граничних строків розрахунків за окремими операціями з експорту та імпорту товарів, установлених Національним банком» від 27.02.2019 р. № 329. Тобто, даним Наказом затверджено форму заяви на одержання висновку щодо продовження граничних строків розрахунків за окремими операціями з експорту та імпорту товарів, установлених НБУ та інструкцію щодо її заповнення.

Слід також зазначити, що нещоданьо прийнятою Постановою КМУ «Про затвердження Порядку видачі висновку щодо продовження граничних строків розрахунків за окремими операціями з експорту та імпорту товарів, установлених Національним банком» від 13 лютого 2019 р. № 104 визначається механізм видачі висновків щодо продовження граничних строків розрахунків за окремими операціями з експорту та імпорту товарів, установлених НБУ, перелік документів, які подаються для видачі висновку, підстави для відмови у видачі висновку або залишення документів без розгляду і перелік товарів, за якими документи для видачі висновку залишаються без розгляду.

 

В частині статистичної звітності 

Звіт з праці (форма № 1-ПВ) подається за оновленою формою

Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua/

«Звіт із праці», що подається за результатами кварталу (форма № 1-ПВ (квартальна)), за 1 квартал 2019 року потрібно буде подати за оновленою формою, у зв’язку з набуттям чинності Наказу Держстату «Про внесення змін до форми державного статистичного спостереження № 1-ПВ (квартальна) «Звіт із праці», затвердженої наказом Держстату від 06 липня 2018 року № 134 «Про затвердження форми державного статистичного спостереження № 1-ПВ (квартальна) «Звіт із праці»» від 12.03.2019 р. № 104.

Зміни стосуються розділу ІV колонки «А» форми державного статистичного спостереження № 1-ПВ (квартальна) «Звіт із праці», які можна буде побачити в оновленому бланку даної форми звітності.

В частині оподаткування податком на додану вартість 

Щодо визначення дати виникнення податкових зобов’язань з ПДВ при здійсненні операцій з надання послуг оренди

(Лист ДФСУ №994/6/99-99-15-03-02-15/ІПК від 12.03.2019 р.)

На дату першої події за операцією з постачання послуг з оренди постачальник таких послуг зобов’язаний визначити податкові зобов’язання з ПДВ виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 188.1 статті 188 розділу V Кодексу, тобто, виходячи з договірної вартості.

На дату виникнення податкових зобов’язань з ПДВ платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у встановлений Кодексом термін (пункт 201.1 статті 201 розділу V Кодексу).

Надання послуг з оренди оформляється актом виконаних робіт (наданих послуг), який підписується обома сторонами. У разі відмови однієї із сторін від підписання акта, про це вказується в акті і він підписується другою стороною. Акт, підписаний однією стороною, може бути визнаний судом недійсним лише у разі, якщо мотиви відмови другої сторони від підписання акта визнані судом обґрунтованими.

 

Щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з отримання послуг від нерезидента та оподаткування податком на доходи нерезидента виплат за виконання послуг з перевірки цистерн для перевезення небезпечних речовин на території України

(Лист ДФСУ №993/6/99-99-15-03-02-15/ІПК від 12.03.2019 р.)

 

Дохід нерезидента у вигляді компенсації вартості послуг з перевірки цистерн для перевезення небезпечних речовин на території України не підлягає оподаткуванню відповідно до підпункту 141.4.2 пункту 141.4 статті 141 Кодексу, якщо такі послуги не належать до послуг з інжинірингу.

Щодо коригування сум податкових зобов’язань у зв’язку з переглядом ціни раніше поставленого товару

(Лист ДФСУ №992/6/99-99-15-03-02-15/ІПК від 12.03.2019 р.)

Якщо після реєстрації в ЄРПН податкової накладної, складеної виходячи з перевищення ціни придбання товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання, відбувається зміна (зменшення/збільшення) ціни постачання, внаслідок чого відбувається зміна розміру перевищення ціни придбання над фактичною ціною постачання, платник має право скласти розрахунок коригування до такої податкової накладної.

Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН у загальновстановленому порядку.

Щодо складання податкових накладних, формування податкових зобов’язань та податкового кредиту з ПДВ за операціями з постачання електричної енергії і послуг із розподілу (передачі) електричної енергії

(Лист ДФСУ №991/6/99-99-15-03-02-15/ІПК від 12.03.2019 р.)

У разі, якщо споживач обрав спосіб оплати за послуги з розподілу електричної енергії безпосередньо через електропостачальника і ціна (тариф) таких послуг для споживача включається у ціну (тариф) електричної енергії, за якою електропостачальник здійснює постачання електричної енергії споживачу, то при здійсненні операції з постачання послуг із розподілу (передачі) електричної енергії оператор системи розподілу зобов’язаний:

- визначити податкові зобов’язання з ПДВ за касовим методом, а саме на дату перерахування електропостачальником коштів на банківський рахунок (у касу) оператора системи розподілу як оплату за постачання таких послуг з розподілу (передачі) електричної енергії;

- скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну за такою операцією на електропостачальника. При цьому така податкова накладна, зареєстрована в ЄРПН, є для електропостачальника (платника ПДВ) підставою для нарахування сум податку, що відносяться до складу податкового кредиту.

При здійсненні електропостачальником операції з постачання електричної енергії споживачу, у тому числі якщо до складу вартості такої електричної енергії включається також вартість послуг із її розподілу (передачі), електропостачальник зобов’язаний:

- визначити податкові зобов’язання з ПДВ за касовим методом, а саме на дату перерахування споживачем коштів на банківський рахунок (у касу);

- електропостачальника як оплату за постачання електричної енергії, виходячи із вартості такої електричної енергії, до складу вартості якої також включається вартість послуг з розподілу (передачі) електричної енергії;

- скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну за такою операцією на споживача. При цьому така податкова накладна, зареєстрована в ЄРПН, є для споживача (платника ПДВ) підставою для нарахування сум податку, що відносяться до складу податкового кредиту.

 

Щодо можливості складання податкових накладних з трьома і більше знаками після коми

(Лист ДФСУ №983/6/99-99-15-03-02-15/ІПК від 12.03.2019 р.)

Зазначення платником податку при заповненні графи 7 податкової накладної ціни постачання одиниці товару/послуги з більше ніж двома знаками після коми не є порушенням Порядку заповнення податкової накладної або причиною зупинення чи відмови її реєстрації в ЄРПН.

Зареєстрована в ЄРПН податкова накладна, в якій вказано ціну постачання одиниці товару / послуги, яка містить після коми більше ніж два знаки, є підставою для формування податкового кредиту за умови відповідності іншим вимогам, що визначені в ПКУ.

 

Щодо відображення в податковому обліку з податку на додану вартість (далі - ПДВ) операцій з відшкодування працівниками вартості особистих телефонних розмов

(Лист ДФСУ №979/6/99-95-42-03-15/ІПК

від 12.03.2019 р.)

Якщо платник не може підтвердити виробничий характер телефонних переговорів або телефонні переговори проводилися працівниками в особистих цілях, то згідно з пунктом 198.5 статті 198 Кодексу платник зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання.

Щодо порядку коригування податкового кредиту покупцем товару при поверненні йому постачальником коштів, сплачених за такий товар, з одночасним поверненням товару постачальнику у разі, якщо з моменту його придбання минуло більше 1095 днів

(Лист ДФСУ №950/6/99-99-15-03-02-15/ІПК від 07.03.2019 р.)

 

У разі, якщо після сплину 1095 днів з дати виникнення податкових зобов’язань та складання податкової накладної за операцією з постачання товару відбувається повернення покупцю коштів з одночасним поверненням постачальнику такого товару, розрахунок коригування до такої податкової накладної не може бути зареєстрований'в ЄРПН.

Щодо необхідності нарахування податкових зобов'язань з ПДВ при виконанні проектів міжнародної технічної допомоги (далі - МТД) та складання зведеної податкової накладної

(Лист ДФСУ №947/6/99-99-15-03-02-15/ІПК від 07.03.2019 р.)

Суми ПДВ, сплачені/нараховані у разі придбання товарів/ послуг, підлягають включенню до складу податкового кредиту, незалежно від того, чи здійснюється таке придбання для реалізації проекту МТД, чи для інших цілей. При цьому якщо такі товари/послуги придбані для повного або часткового використання в операціях, звільнення від оподаткування ПДВ яких передбачено пунктом 197.11 статті 197 ПКУ, то податкові зобов'язання відповідно до пункту 198.5 статті 198 та пункту 199.1 статті 199 ПКУ платником податку на додану вартість не нараховуються.

Щодо оподаткування операцій з переведення боргу у нового боржника (позичальника) за отриманим кредитом першим боржником (позичальником) в іноземній валюті у банку, за умови, що всі учасники є юридичними особами – резидентами

(Лист ДФСУ №944/6/99-99-15-02-02-15/ІПК від 07.03.2019 р.)

 

У разі, якщо компенсація позичальником новому позичальнику витрат, пов’язаних зі сплатою відсотків за користування кредитом буде визначена умовами договору, то така плата є складовою частиною операції з переведення боргу, яка не є об’єктом оподаткування ПДВ.

 

Щодо оподаткування податком на прибуток та податком на додану вартість операцій з продажу частини власної земельної ділянки, яка використовувалась в господарській діяльності

(Лист ДФСУ №935/6/99-99-15-02-02-15/ІПК від 07.03.2019 р.)

Якщо при визнанні земельної ділянки активом (при зарахуванні земельної ділянки на баланс), така земельна ділянка була визнана окремим об’єктом основних засобів та обліковувалась на окремому рахунку за первісною вартістю, що підтверджується регістрами аналітичного обліку основних засобів, операція з продажу такої земельної ділянки звільняється від оподаткування ПДВ.

 

Щодо визначення об’єктів оподаткування ПДВ при здійсненні перехідних операцій юридичною особою - суб’єктом господарювання, яка перейшла зі спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності як платник єдиного податку третьої групи на загальну систему оподаткування

(Лист ДФСУ №914/6/99-99-15-02-02-15/ІПК від 06.03.2019 р.)

 

Якщо у платника ПДВ перша подія (відвантаження товарів, оформлення документа на постачання послуг або зарахування коштів від покупця) відбулася до його реєстрації платником ПДВ, а друга подія відбулася після такої реєстрації платника ПДВ, то податкове зобов'язання з ПДВ за такою операцією не нараховується.

 

Щодо реєстрації розрахунків коригування кількісних і вартісних показників на зменшення суми компенсації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) при недостатньому розміру суми, що визначається відповідно до статті 200.1 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), а також відображення в податковій декларації з ПДВ помилково зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників

(Лист ДФСУ №900/6/99-99-15-03-02-15/ІПК від 05.03.2019 р.)

У разі складання податкової накладної без факту здійснення господарської операції та її реєстрації в ЄРПН платник податку відповідно до пункту 192.1 статті 192 ПКУ з метою виправлення помилок, допущених при складанні такої податкової накладної, може скласти розрахунок коригування до неї. Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем товарів/послуг, на якого була складена така податкова накладна.

Обсяги постачання товарів/послуг та сума податку на додану вартість, вказані в такій податковій накладній (не підтвердженій первинними документами) і розрахунку коригування до неї, не підлягають відображенню в податковій декларації з ПДВ.

 

Щодо визначення об’єкта оподаткування ПДВ та дати визнання доходу у бухгалтерському обліку при здійсненні перерахунку (донарахування) об’ємів природного газу

(Лист ДФСУ №896/6/99-99-15-03-02-15/ІПК від 05.03.2019 р.)

Перерахована (донарахована) вартість природного газу, що сплачується споживачем (несанкціонованим споживачем) постачальнику у разі виявлення останнім порушень, визначених главою 2 розділу ХІ КГРС, є за своєю економічною сутністю платою за послугу з постачання природного газу, вартість якої визначається за окремо встановленими правилами, та операція з постачання якої є об’єктом оподаткування ПДВ і оподатковується на загальних підставах виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 188.1 статті 188 ПКУ.

Щодо оподаткування податком на додану вартість операцій із внесення нерезидентом - учасником до статутного капіталу резидента додаткового внеску у розмірі кредиторської заборгованості резидента перед таким нерезидентом за поставлені товари

(Лист ДФСУ №894/6/99-99-15-03-02-15/ІПК від 05.03.2019 р.)

 

Операція із внесення нерезидентом - учасником додаткового внеску до статутного (складеного) капіталу резидента у розмірі кредиторської заборгованості резидента перед таким нерезидентом за поставлені товари не підпадає під об'єкт оподаткування ПДВ.

 

В частині оподаткування податком на прибуток

Щодо оподаткування податком на прибуток підприємств доходів нерезидента у вигляді роялті

(Лист ДФСУ № 964/6/99-99-15-02-02-15/ІПКвід 11.03.2019 р.)

Резидент, який здійснює на користь нерезидента - юридичної особи виплату доходів з джерелом походження з України, визначених п.п. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 Кодексу, у тому числі роялті, зобов’язаний відповідно до п.п. 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 Кодексу утримувати податок з таких доходів та за їх рахунок, якщо інше не передбачено положеннями міжнародного договору України з країною резиденцією особи, на користь якої здійснюється виплата.

Щодо оподаткування операцій з переведення боргу у нового боржника (позичальника) за отриманим кредитом першим боржником (позичальником) в іноземній валюті у банку, за умови, що всі учасники є юридичними особами – резидентами

(Лист ДФСУ № 944/6/99-99-15-02-02-15/ІПКвід 07.03.2019 р.)

Фінансовий результат до оподаткування податкового (звітного) періоду нового позичальника збільшується на суму наданих послуг з оплати відсотків за користування кредитом, щодо яких відсутня компенсація з боку першого позичальника, у випадках та на умовах, встановлених п.п. 140.5.9 та п.п. 140.5.10 п. 140.5 ст. 140 Кодексу.

У податковій декларації з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (із змінами та доповненнями) такі різниці відображаються у рядках 3.1.9 та 3.1.10 Додатка РІ до рядка 03 РІ такої декларації відповідно.

Щодо відображення у витратах сум сплаченої неустойки, відшкодування втрат від інфляції та 3 % річних від простроченої суми

(Лист ДФСУ №923/6/99-99-15-02-02-15/ІПКвід 06.03.2019 р.)

Кошти у вигляді неустойки, інфляційних сум та 3 % річних за порушення господарського зобов’язання, збільшують фінансовий результат до оподаткування, якщо такі кошти нараховані на користь осіб, які не є платниками податку (крім фізичних осіб), та на користь платників податку, які оподатковуються за ставкою 0 відсотків відповідно до п. 44 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу

Щодо коригування фінансовою установою фінансового результату до оподаткування на суму резерву для списання (відшкодування) активу

(Лист ДФСУ № 915/6/99-99-15-02-02-15/ІПКвід 06.03.2019 р.)

Фінансовий результат до оподаткування збільшуватиметься на суму використання резерву для списання (відшкодування) активу, який не відповідає ознакам, визначеним п.п. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 Кодексу та зменшуватиметься на суму списання у попередніх звітних періодах активу, який у звітному періоді набув ознак, визначених п.п. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 цього Кодексу, зокрема, п.п. «а»» п.п. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 Кодексу.

Щодо визначення об’єктів оподаткування податком на прибуток підприємств при здійсненні перехідних операцій юридичною особою - суб’єктом господарювання, яка перейшла зі спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності як платник єдиного податку третьої групи на загальну систему оподаткування

(Лист ДФСУ №914/6/99-99-15-02-02-15/ІПКвід 06.03.2019 р.)

Для платника, який перейшов зі спрощеної системи оподаткування на загальну та прийняв рішення про незастосування коригування фінансового результату до оподаткування на різниці відповідно до порядку, встановленого п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу, об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є фінансовий результат до оподаткування без його подальшого коригування.

 

В частині оподаткування податком з доходів фізичних осіб, військовим збором

Щодо оподаткування отриманого спадку

(Режим доступу: http://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/371605.html)

Якщо отримана спадщина від члена сім’ї першого та другого ступенів споріднення, то вартість успадкованої власності оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. А членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення – її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

Фізична особа, яка отримує спадщину від інших родичів, наприклад, рідного дядька, тітки чи просто знайомих сплачує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від вартості успадкованого.

Якщо майно успадковує фізична особа від нерезидента або спадщина отримується нерезидентом, то вартість об’єкта спадщини підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18%. Навіть, якщо такий нерезидент вважається членом сім’ї першого та другого ступенів споріднення.

Крім податку на доходи фізичних осіб платники повинні сплатити військовий збір, який складає 1,5% від вартості успадкованого майна. Виключення мають особи, які отримали спадщину, яка оподатковується за нульовою ставкою податку.

Відповідальними за сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

В частині використання РРО

Чи потрібно застосовувати реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) фізичним особам - підприємцям платникам єдиного податку II групи при комісійній торгівлі?

(Лист ДФСУ № 952/М/99-99-14-05-01-14/ІПКвід 07.03.2019 р.)

Фізичні особи-підприємці, у т. ч. які здійснюють продаж товарів за договорами комісії, обсяг виручки яких протягом календарного року перевищив 1,0 млн. грн., зобов’язані при провадженні своєї господарської діяльності застосовувати РРО з видачею в обов’язковому порядку розрахункового документу встановленої форми на повну суму проведеної операції, або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.

В частині спрощеної системи оподаткування

Щодо внесення власних коштів на розрахунковий рахунок фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності

(Лист ДФСУ № 941/Г/99-99-13-01-04-14/ІПКвід 07.03.2019 р.)

Кошти, які надійшли на розрахунковий рахунок, який відкрито фізичною особою для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку, з врахуванням вимог ст. 292 ПКУ.

Разом з тим, якщо фізична особа – підприємець у звітному податковому періоді вносить на свій поточний рахунок у банку, відкритий для здійснення підприємницької діяльності, суму готівки, яка на момент внесення уже була відображена в Книзі та при цьому в платіжному документі зазначено призначення платежу - виручка за певний період, тоді така сума готівки повторно не включається до доходу звітного податкового періоду платника єдиного податку.

Останні блоги:
Онлайн курс "БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК 2022: ПОГЛИБЛЕНИЙ КУРС З АКЦЕНТОМ  НА ПСБО ТА ПКУ" (старт з 4 серпня 2022 р.)
Онлайн курс "БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК 2022: ПОГЛИБЛЕНИЙ КУРС З АКЦЕНТОМ НА ПСБО ТА ПКУ" (старт з 4 серпня 2022 р.)
ЗАПРОШУЄМО ФІНАНСОВИХ ДИРЕКТОРІВ, ГОЛОВНИХ БУХГАЛТЕРІВ, БУХГАЛТЕРІВ, ВНУТРІШНІХ АУДИТОРІВ, АУДИТОРІВ НА ОНЛАЙН...
Вебінар 26.07.2022 р. «ПОДАТКОВА ЗВІТНІСТЬ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ ЗА І ПІВРІЧЧЯ 2022 Р.: ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ В УМОВАХ ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ»
Вебінар 26.07.2022 р. «ПОДАТКОВА ЗВІТНІСТЬ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ ЗА І ПІВРІЧЧЯ 2022 Р.: ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ В УМОВАХ ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ»
ЗАПРОШУЄМО КЕРІВНИКІВ, ФІНАНСОВИХ ДИРЕКТОРІВ, ГОЛОВНИХ БУХГАЛТЕРІВ НА ВЕБІНАР: В ВПОДАТКОВА ЗВІТНІСТЬ ЮРИДИ...
Підписатися на розсилку актуальних новин

Наші послуги

  • аутсорсингові послуги
  • бухгалтерський облік
  • податковий консалтинг
  • юридичний та ринковий консалтинг
  • організація та проведення семінарів та тренінгів з питань бухгалтерського обліку та оподаткування
  • пакетні послуги
 

Про компанію

  • наша команда
  • головні цінності компанії
  • завдання роботи

 

Вартість послуг

Наші партнери

Блоги

Контактна інформація

Підписатися на розсилку актуальних новин
sci-consulting.com.ua
ТОВ "Ес.Сі.Ай.-Консалтинг"
© Copyright 2014
Стежте за нами:

Консультаційний телефон:

(063) 608-18-35
(097) 298-35-62

Розробка: Студія Любарського