• Головна
  • Про компанію
    • Наша команда
    • Головні цінності компанії
    • Завдання роботи
  • Пакетні послуги
  • Вартість послуг
  • Наші партнери
  • Блоги
  • Контактна інформація
sci-consulting.com.ua
SCIENCE CONSCIENCE INDEPENDANCE
  • Аутсорсингові послуги
  • Бухгалтерський консалтинг
  • Податковий консалтинг
  • Юридичний та ринковий консалтинг
  • Проведення тренінгів
  • Аутсорсингові послуги
  • Бухгалтерський консалтинг
  • Податковий консалтинг
  • Юридичний та ринковий консалтинг
  • Проведення тренінгів
  • Головна
  • Про компанію
    • Наша команда
    • Головні цінності компанії
    • Завдання роботи
  • Пакетні послуги
  • Вартість послуг
  • Наші партнери
  • Блоги
  • Контактна інформація
Головна
>
Блоги

Останні роз"яснення контролюючих органів з питань бухгалтерського обліку і оподаткування - коротко про головне - за період 10.09-16.09.2018 р.!

 

ТОВ «ЕС.СІ.АЙ.-КОНСАЛТИНГ»

 

послуги з ведення бухгалтерського обліку та складання звітності, консультування та проведення семінарів з питань бухгалтерського обліку та оподаткування

 

м. Житомир, вул. Київська, 77, Бізнес-центр «Глобал», оф. 68

 

+38(097)-298-35-62, +38(093)-415-76-99

 

сайт: www.sci-consulting.com.ua

e-mail: info@sci-consulting.com.ua

 

 

ОГЛЯД ОСТАННІХ ЗМІН ЗАКОНОДАВСТВА ТА

РОЗ’ЯСНЕНЬ МІНІСТЕРСТВ, ВІДОМСТВ ТА КОНТРОЛЮЮЧИХ ОРГАНІВ

 

Проекти нормативно-правових актів

в частині ліцензування господарської діяльності

 

Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відомостей про ліцензування виду господарської діяльності, документи дозвільного характеру та декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства»

Режим доступу: http://www.me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=b31a482c-b486-4498-aac0-751ec781aa13&title=ProektPostanoviKabinetuMinistrivUkrainiproZatverdzhenniaPoriadkuVnes

Оприлюднено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відомостей про ліцензування виду господарської діяльності, документи дозвільного характеру та декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства».

Мета даного проекту – запровадження механізму внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр) відомостей про ліцензування виду господарської діяльності, документи дозвільного характеру та декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства.

Проектом постанови пропонується запровадити механізм внесення до Єдиного державного реєстру відомостей про ліцензування виду господарської діяльності, документи дозвільного характеру та декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства.

Документом передбачено, що органи ліцензування та дозвільні органи з 1 жовтня до 31 грудня 2018 року повинні забезпечити наповнення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відомостями про діючі ліцензії та документи дозвільного характеру, а також зареєстровані декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства.

 

Актуальні роз’яснення міністерств, відомств та контролюючих органів: 

в частині оподаткування фізичних осіб

Нові електронні формати для фізичних осіб

Режим доступу: http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/350559.html

З 01.10.2018 року запроваджуються Державною фіскальною службою України нові електронні формати, а саме:

1. Запит щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді

2. Відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків (відповідь на запит у електронному вигляді)

Запровадження нової форми передбачає розширення переліку інформації з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, яку будуть отримувати платники податків у відповідь на запити про свої доходи в електронному вигляді.

Відповідь за новою формою доповнена інформацією про суму виплаченого доходу, суму перерахованого податку, а також про дати прийняття/звільнення з роботи відповідно до Податкових  розрахунків за формою № 1ДФ, які подаються податковими агентами до контролюючих органів.

Зазначені електронні формати розміщені на веб-порталі Державної фіскальної служби України в рубриці «Електронна звітність» в розділі «Платникам податків про електронну звітність» в підрозділі «Інформаційно-аналітичне забезпечення» в  Реєстрі електронних форм податкових документів. 

 

в частині податкових перевірок 

Чергове оновлення плану перевірок ДФС на 2018 рік

Режим доступу: http://sfs.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/320874.html

ДФСУ оприлюднила оновлений план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2018 рік.

Зміни внесено до Розділу І плану-графіка «Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб» та Розділ ІІ плану-графіка "Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів". 

Інші розділи плану-графіку перевірок ДФС залишено без змін.

 

в частині оподаткування податком з доходів фізичних осіб 

З жовтня 2018 року почастішають перевірки з питань трудового законодавства

Режим доступу: https://www.kmu.gov.ua/ua/news/detinizaciya-rinku-praci-ye-odnim-z-golovnih-zavdan-na-shlyahu-rozvitku-ekonomiki-ukrayini-ta-zahistu-prav-lyudej

5 вересня Уряд ухвалив розпорядження „Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення”, яким передбачено проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

Цей нормативний акт розроблено Міністерством соціальної політики та передбачено посилення координації органів державної влади в питаннях проведення роз’яснювальної роботи, здійснення заходів щодо виявлення фактів застосування незадекларованої праці, а також перегляд актів органів виконавчої влади та внесення змін до них з метою посилення контролю за оформленням трудових відносин.

Також міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади доручається переглянути власні нормативно-правові акти та внести до них зміни з метою посилення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками під час реалізації наданих повноважень.

Реалізація акта сприятиме підвищенню ефективності державної політики щодо захисту трудових прав людей, зменшенню застосування незадекларованої праці та посиленню дисципліни сплати податків і єдиного соціального внеску.

 

в частині оподаткування податком на додану вартість

Щодо питань віднесення до складу витрат фізичної особи - підприємця сум податку на додану вартість (далі - ПДВ) з вартості придбаних товарів/ послуг, а також питань формування податкового кредиту з ПДВ, якщо придбані товари/послуги призначаються для використання в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до пп. 197.1.25 п. 197.1 ст. 197 Кодексу

(Лист ДФСУ від 10.09.2018 р.

№ 3905/Ш/99-99-13-01-02-14/ІПК)

 

Фізична особа - підприємець при придбанні товарів/послуг має право включити до складу податкового кредиту суму ПДВ з вартості таких товарів/послуг при наявності належним чином складених та зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних. При цьому у відповідності до вимог пп. б п. 198.5 ст. 198 Кодексу фізична особа - підприємець зобов’язана нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ, виходячи з бази оподаткування ПДВ, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 Кодексу, та скласти зведену податкову накладну не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати її в ЄРПН в терміни, встановлені Кодексом для такої реєстрації, у разі якщо такі товари/послуги призначаються для їх використання або починають використовуватися в операціях, звільнених від оподаткування, зокрема відповідно до пп. 197.1.25 п. 197.1 ст. 197 Кодексу.

 

Щодо визначення дати реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) при наданні послуг з міжнародних перевезень вантажів автомобільним транспортом

(Лист ДФСУ від 11.09.2018 р.

№ 3958/Л/99-99-13-01-02-14/ІПК)

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 Кодексу реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

- для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

 

Щодо порядку оподаткування ПДВ операції з надання права на використання та технічного обслуговування програмної продукції

(Лист ДФСУ від 11.09.2018 р.

№ 3957/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

У разі, якщо згідно з умовами цивільно-правового договору під наданням доступу до програмної продукції розуміється виключно надання права на пошук, обробку і отримання інформації та інші аналогічні дії, що здійснюються за допомогою такої програмної продукції, без фактичного постачання покупцю програмної продукції (її копії), то операція з надання такого доступу розцінюється як операція з надання послуг із пошуку, обробки, отримання інформації та інших аналогічних дій, яка підлягає оподаткуванню ГІДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.

 

Щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з постачання нерезиденту юридичних послуг

(Лист ДФСУ від 11.09.2018 р.

№ 3956/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Операції з надання резидентом юридичних послуг нерезиденту або філії чи офіційному представництву нерезидента не зареєстрований платником ПДВ не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість, якщо місцем постачання послуг вважається місце реєстрації нерезидента за межами території України.

 

Щодо особливостей оподаткування ПДВ при списанні кредиторської заборгованості

(Лист ДФСУ від 11.09.2018 р.

№ 3955/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Якщо у постачальника товарів/послуг після отримання авансового платежу від покупця у подальшому виникли обставини, внаслідок яких Договір постачання товарів/послуг не виконано, товари/послуги не. поставлено протягом терміну позовної давності, і постачання інших товарів/послуг, в оплату яких можуть бути зараховані ці кошти, здійснюватися не буде, а кредиторська заборгованість за отриманим авансом списується, постачальник має право зменшити раніше нараховану суму податкового зобов'язання з ПДВ на підставі складеного та зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування до податкової накладної.

При цьому такий розрахунок коригування до податкової накладної не може бути складено та зареєстровано до податкової накладної, з дати складення якої минуло більше ніж 1095 календарних днів.

 

Щодо порядку оподаткування ПДВ факторингових операцій

(Лист ДФСУ від 11.09.2018 р.

№ 3953/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

У разі, якщо згідно з договором факторингу об’єктом факторингових операцій є валютні цінності, цінні папери, у тому числі компенсаційні папери (сертифікати), інвестиційні сертифікати, іпотечні сертифікати з фіксованою дохідністю, операції з відступлення права вимоги за забезпеченими іпотекою кредитами (позиками), житлові чеки, земельні бони та деривативи, то такі операції не є об’єктом оподаткування ПДВ. В іншому випадку, якщо об’єктом факторингових операцій є об’єкти відмінні від зазначених вище, то факторингові операції є об’єктом оподаткування ПДВ.

У разі, якщо плата за фінансування клієнта включається до складу плати за проведення факторингової операції, то така плата за фінансування клієнта є складовою частиною факторингової операції, яка не є об’єктом оподаткування ПДВ (за умови, що об’єктом такої операції є, зокрема, валютні цінності).

У разі, плата за фінансування клієнта не включається до складу плати за проведення факторингової операції, то така плата за фінансування клієнта розцінюється як оплата вартості додаткової послуги, визначеної частиною другою статті 1077 ЦКУ, операція з постачання якої підлягає оподаткуванню ПДВ у загальновстановленому порядку за основною ставкою.

 

Щодо порядку формування податкового кредиту з ПДВ і виправлення помилки у податковій накладній, в якій помилково зроблено позначку «X» у полі «Зведена податкова накладна»

(Лист ДФСУ від 11.09.2018 р.

№ 3948/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

У разі, якщо платником податку при складанні податкової накладної у полі «Зведена податкова накладна» було помилково проставлено позначку «X», такому платнику податку необхідно скласти «від’ємний» розрахунок коригування до такої податкової накладної, в якому в полі «До зведеної податкової накладної» поставити позначку «X», та скласти і зареєструвати в ЄРПН правильну податкову накладну, яка буде підставою для формування податкового кредиту покупцем (отримувачем) товарів/послуг.

 

Щодо порядку формування податкового кредиту з ПДВ на підставі рахунку, що виставляється платнику податку за товари/послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку

(Лист ДФСУ від 11.09.2018 р.

№ 3946/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Якщо рахунок, що виставляється платнику податку за надані товари/послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, містить загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця (далі - рахунок), то такий рахунок для покупця/отримувача товарів/послуг є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до складу податкового кредиту без отримання податкової накладної.

При цьому, у разі якщо платник податку застосовує касовий метод, то право на формування податкового кредиту з ПДВ без отримання податкової накладної на підставі документів, визначених' підпунктом «а» пункту 201.11 статті 201 розділу V ПКУ, виникає виключно у тому звітному (податковому) періоді, в якому відбулося придбання товарів/послуг, та за умови списання у такому звітному (податковому) періоді коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку в рахунок оплати вартості таких придбаних товарів/послуг.

Щодо особливостей віднесення сум податку на додану вартість до податкового кредиту на підставі зареєстрованої податкової накладної

(Лист ДФСУ від 11.09.2018 р.

№ 3945/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Операції платника ПДВ з постачання (виконання) будівельних робіт за межами митної території України не підпадає під об’єкт оподаткування ПДВ, а тому за такими операціями податкові зобов’язання з ПДВ не визначаються та податкова накладна не складається.

 

 

Щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з постачання теплової енергії та води і правильності зазначення кодів послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (далі - ДКПП) у податковій накладній

(Лист ДФСУ від 11.09.2018 р.

№ 3937/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

При постачанні товарів/послуг платник ПДВ - постачальник таких товарів/послуг зобов’язаний визначити податкові зобов’язання з ПДВ, скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН у встановлені ПКУ терміни на покупця.

При цьому опис (номенклатура) товарів/послуг у податковій накладній має відповідати формулюванню у первинних документах, складених згідно з вимогами бухгалтерського обліку за фактом здійснення господарських операцій.

 

в частині оподаткування податком на прибуток

Щодо квартального коригування фінансового результату до оподаткування по операціях, передбачених пп. 140.5.4 п. 140.5 ст. 140 Податкового кодексу України (далі - Кодекс)

(Лист ДФСУ від 11.09.2018 р.

№ 3934/6/99-99-15-02-02-15/ІПК)

 

Коригування фінансового результату до оподаткування відповідно до пп. 140.5.4 п. 140.5 ст. 140 Кодексу по операціях з нерезидентами здійснюється за підсумками податкового (звітного) року.

в частині інших питань бухгалтерського обліку

Щодо відповідальності за ненарахування індексації зарплати та нарахування у меншому розмірі

(Лист Держпраці від 07.05.2018 р.

№ 3570/4.1/4.1-ДП-18)

Ненарахування індексації заробітної плати за наявності підстав є порушенням статті 95 КЗпП та, відповідно, мінімальних державних гарантій в оплаті праці. Порушення правил обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації є порушенням Порядку індексації, не підпадає під визначення мінімальних державних гарантій в оплаті праці, наведене у статті 12 Закону України «Про оплату праці», та належить до категорії інших порушень.

 

Щодо визначення документу, який засвідчує факт надання послуг із міжнародних перевезень вантажів автомобільним транспортом

(Лист ДФС від 10.09.2018 р.

№ 3906/Л/99-99-13-01-02-14/ІПК)

Такими документами можуть бути авіаційна вантажна накладна (Air Waybill), міжнародна автомобільна накладна (CMR), накладна CMГС (накладна УМВС), коносамент (Bill of Lading), накладна ЦІМ (СІМ), вантажна відомість (Cargo Manifest), інші документи, визначені законами України.

Останні блоги:
Онлайн курс "БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК 2022: ПОГЛИБЛЕНИЙ КУРС З АКЦЕНТОМ  НА ПСБО ТА ПКУ" (старт з серпня 2022 р.)
Онлайн курс "БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК 2022: ПОГЛИБЛЕНИЙ КУРС З АКЦЕНТОМ НА ПСБО ТА ПКУ" (старт з серпня 2022 р.)
ЗАПРОШУЄМО ФІНАНСОВИХ ДИРЕКТОРІВ, ГОЛОВНИХ БУХГАЛТЕРІВ, БУХГАЛТЕРІВ, ВНУТРІШНІХ АУДИТОРІВ, АУДИТОРІВ НА ОНЛАЙН...
Онлайн курс «ОБЛІК У ФОП ВІД А ДО Я» (старт з липня 2022 р.)
Онлайн курс «ОБЛІК У ФОП ВІД А ДО Я» (старт з липня 2022 р.)
ЗАПРОШУЄМО ФІЗИЧНИХ ОСІБ ПІДПРИЄМЦІВ НА ОНЛАЙН КУРС: ВОБЛІК У ФОП ВІД А ДО ЯВ В SCIENCE CONSCIENCE INDEPEND...
Підписатися на розсилку актуальних новин

Наші послуги

  • аутсорсингові послуги
  • бухгалтерський облік
  • податковий консалтинг
  • юридичний та ринковий консалтинг
  • організація та проведення семінарів та тренінгів з питань бухгалтерського обліку та оподаткування
  • пакетні послуги
 

Про компанію

  • наша команда
  • головні цінності компанії
  • завдання роботи

 

Вартість послуг

Наші партнери

Блоги

Контактна інформація

Підписатися на розсилку актуальних новин
sci-consulting.com.ua
ТОВ "Ес.Сі.Ай.-Консалтинг"
© Copyright 2014
Стежте за нами:

Консультаційний телефон:

(063) 608-18-35
(097) 298-35-62

Розробка: Студія Любарського