• Головна
  • Про компанію
    • Наша команда
    • Головні цінності компанії
    • Завдання роботи
  • Пакетні послуги
  • Вартість послуг
  • Наші партнери
  • Блоги
  • Контактна інформація
sci-consulting.com.ua
SCIENCE CONSCIENCE INDEPENDANCE
  • Аутсорсингові послуги
  • Бухгалтерський консалтинг
  • Податковий консалтинг
  • Юридичний та ринковий консалтинг
  • Проведення тренінгів
  • Аутсорсингові послуги
  • Бухгалтерський консалтинг
  • Податковий консалтинг
  • Юридичний та ринковий консалтинг
  • Проведення тренінгів
  • Головна
  • Про компанію
    • Наша команда
    • Головні цінності компанії
    • Завдання роботи
  • Пакетні послуги
  • Вартість послуг
  • Наші партнери
  • Блоги
  • Контактна інформація
Головна
>
Блоги

Останні роз"яснення контролюючих органів з питань бухгалтерського обліку і оподаткування - коротко про головне - за період 06.08-12.08.2018 р.!

 

ТОВ «ЕС.СІ.АЙ.-КОНСАЛТИНГ»

 

послуги з ведення бухгалтерського обліку та складання звітності, консультування та проведення семінарів з питань бухгалтерського обліку та оподаткування

 

м. Житомир, вул. Київська, 77, Бізнес-центр «Глобал», оф. 68

+38(097)-298-35-62, +38(093)-415-76-99

сайт: www.sci-consulting.com.ua

e-mail: info@sci-consulting.com.ua

 

ОГЛЯД ОСТАННІХ ЗМіН ЗАКОНОДАВСТВА ТА

РОЗ’ЯСНЕНЬ МІНІСТЕРСТВ, ВІДОМСТВ ТА КОНТРОЛЮЮЧИХ ОРГАНІВ

 

Актуальні роз’яснення міністерств, відомств та контролюючих органів:

 

В частині  податкових перевірок

 

Черговий раз відбулися оновлення плану-графіка перевірок ДФС на 2018 рік

Режим доступу: http://sfs.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/plani-ta-zviti-roboti/326656.html

На офіційному сайті ДФС представлено оновлений план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2018 рік.

В даному плану-графіку зміни внесено до Розділу І плану-графіка "Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб" та Розділ ІІ плану-графіка "Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів". 

Розділ ІІІ плану-графіка "Документальні планові перевірки платників податків - фізичних осіб " з урахуванням коригування (липень 2018 року) та Розділ ІV плану-графіка "Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати ПДФО, військового збору та ЄСВ" з урахуванням коригування (квітень 2018 року)  залишається без змін. 

 

В частині форм статистичної звітності

 

Оновлено форми річної статзвітності №1-підприємництво та №2-підприємництво

Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua/norm_doc/2018/160/160_2018.htm

Наказом Держстату Про затвердження форм державного статистичного спостереження №1-підприємництво (річна) "Структурне обстеження підприємства" та №2-підприємництво (річна) "Структурне обстеження підприємства" від 26.07.2018 р. № 160 затверджено нові форми державного статистичного спостереження, які вводяться в дію зі звіту за 2018 рік. До цих форм відноситься: № 1-підприємництво (річна) «Структурне обстеження підприємства», та № 2-підприємництво (річна) «Структурне обстеження підприємства».

 

В частині порядку обліку платників податків і зборів

 

 

Наказом  Мінфіну від 27.06.2018 р. № 589 внесено зміни до Порядку обліку платників податків і зборів

Режим доступу: http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE32303.html

Оновлено Повідомлення про взяття на облік/зняття з обліку платника податків у зв'язку зі зміною місцезнаходження (місця проживання) за формою № 11-ОПП, у зв’язку з прийняттям наказу Мінфіну від 27.06.2018 р. № 589 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів».

Згідно даного порядку, форму № 1-РПП доповнили позицією "Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку", в якій контролюючі органи вносять відповідні зміни до Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб.  "Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку" заповнюються дані про контролюючий орган, код ЄДРПОУ, повне найменування та головного бухгалтера постійного представництва нерезидента в Україні.

За заявою за формою № 1-ОПП, або за формою № 1-РПП із позначкою "Зміна місцезнаходження, пов'язана із зміною адміністративного району, або включення/невключення до Реєстру ВПП", або за формою № 5-ОПП із позначкою "Зміна місця проживання, пов'язана із зміною адміністративного району", поданої платником податків до контролюючого органу за новим місцезнаходженням, здійснюватиметься процедура переведення платника податків.

 

В частині оподаткування податком на додану вартість

В електронному кабінеті платника податків доступна функція авто заповнення додатку 4 до податкової декларації з ПДВ Режим доступу: http://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/346717.html

В електронному кабінеті платника податків тепер доступна можливість автозаповнення додатка 5 до податкової декларації з ПДВ «Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів» на підставі даних Єдиного реєстру податкових накладних (далі – ЄРПН) в Електронному кабінеті.

Для того, щоб здійснити автозаповнення додатка 5, потрібно при створенні документа звітності в приватній частині Електронного кабінету у верхній панелі навігації обрати пункт «додатково/заповнити на основі даних ДФС». В результаті цього заповнюються дані відповідних таблиць Розділів І та ІІ на підставі відомостей, внесених в ЄРПН.

На даний момент сервіс працює в тестовому режимі, працівники ДФС працюють над  створенням сервісу автозаповнення додатків 1 (Розрахунок коригування сум податку на додану вартість (Д1)) та 6 (Довідка (Д6) подається платниками, які заповнюють рядок 5 декларації, та підприємствами (організаціями) інвалідів) до податкової декларації з ПДВ.

 

Щодо необхідності нарахування податкових зобов’язань за операцією зі списання зразків тканин

(Лист ДФСУ від 06.08.2018 р.

№ 3441/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

При списанні зразків тканин, використаних для здійснення маркетингових заходів та під час придбання яких суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту, податкові зобов'язання з ПДВ підприємством не нараховуються за умови, що вартість таких зразків включається до вартості товарів/послуг, операції з постачання яких є об'єктом оподаткування ПДВ та пов'язані з отриманням доходів.

У разі недотримання цієї умови при списанні таких зразків платник зобов'язаний визначити податкові зобов'язання з ПДВ за основною ставкою відповідно до пункту 198.5 статті 198 розділу V ПКУ, оскільки зразки не використовуються в оподатковуваних операціях.

 

Про коригування податкових зобов'язань з ПДВ при самостійному визначенні платником податку умовного продажу товару (активів)

(Лист ДФС від 06.08.2018 р.

№ 3446/6/99-99-12-02-01-15/ІПК)

Діючим нормами податкового законодавства не передбачена можливість зменшення податкових зобов'язань з ПДВ, нарахованих платником податку у 2010 році при самостійному визначенні платником податку умовного продажу товару (активів).

 

Щодо податкових зобов’язань з ПДВ, при розіграшу автомобіля

(Лист ДФС від 08.08.2018 р. 

№ 3464/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Операції з безоплатного постачання платником автомобіля фізичній особі, згідно зі статтею 185 Кодексу розглядається як окрема операція з постачання товарів/послуг, яка є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковується у загальновстановленому порядку, виходячи із бази оподаткування ПДВ, визначеної пунктом 188.1 статті 188 Кодексу.

При безоплатному постачанні товарів/послуг складаються дві податкових накладних.

У податковій накладній, складеній на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання у графі 7 (ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ) та у графі 10 (обсяг постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ) зазначається "0".

У податковій накладній (в тому числі зведеній), яка складена на суму перевищення, робиться позначка відповідно до пункту 8 Порядку N 1307 (15 - Складена на суму перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до статей 188 і 189 Кодексу, над фактичною ціною постачання). Така податкова накладна отримувачу (покупцю) не надається. При цьому у рядках такої податкової накладної, відведених для зазначення даних покупця, постачальник (продавець) зазначає власні дані.

 

Щодо права платника на нарахування податкового кредиту при отриманні послуг водопостачання та водовідведення

(Лист ДФС від 06.08.2018 р.

№ 3442/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Платник податку може віднести суми ПДВ, сплачені/нараховані у разі здійснення ним операцій з придбання послуг водопостачання та водовідведення, до складу податкового кредиту за умови наявності складеної та зареєстрованої в ЄРПНподаткової накладної або на підставі рахунку, що виставляється такому платнику за надані послуги, який відповідає вимогам пункту 201.11 статті 201 ПКУ.

 

Щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з постачання технічних та інших засобів реабілітації (крім автомобілів), послуги з їх ремонту та доставки, товарів спеціального призначення, а також комплектуючих і напівфабрикатів для виготовлення технічних та інших засобів реабілітації (крім автомобілів), у тому числі виробів медичного призначення для індивідуального користування, для інвалідів та інших пільгових категорій населення

(Лист ДФС від 09.08.2018 р. 

№ 3498/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Операція платника податку з постачання на митній території України та/або ввезення на митну територію України товарів, які класифікуються за відповідними кодами товарних позицій згідно з УКТ ЗЕД та включені до Переліків № 79, звільняються від оподаткування ПДВ.

Операція платника податку з постачання на митній території України та/або ввезення на митну територію України товарів, які не включено до Переліків № 79, оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.

При цьому пунктом 44.1 статті 44 розділу II ПКУ передбачено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

 

В частині оподаткуванняПДФО, ЄСВ

 

Щодо порядку повернення сплаченого податку на доходи нерезидента

(Лист ДФСУ від 06.08.2018 р.

№ 3420/6/99-99-15-02-02-15/ІПК)

 

У разі надміру сплаченого податку на доходи нерезидента у попередньому звітному (податковому) періоді, платник податку має право уточнити суму задекларованого такого податку у бік зменшення шляхом подання уточнюючої податкової декларації з податку на прибуток. Відповідно до пп. 14.1.115 п. 14.1 ст. 14 Кодексу надміру сплачені грошові зобов'язання – суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов'язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.

 

Щодо податкових зобов’язань з ПДФО, війського збору при розіграшу автомобіля

(Лист ДФСУ від 08.08.2018 р. 

№ 3464/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок на доходи фізичних осіб та військовий збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку 18 відсотків, визначену в статті 167 Кодексу, та військового збору – 1,5 відсотків, встановлену підпунктом 1.3 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу (підпункт 168.1.1 пункту 168.1 статті 168 Кодексу).

 

В частині спрощеної системи оподаткування

 

Щодо надання в оренду нежитлового приміщення в оренду суб'єктом підприємницької діяльності – платником єдиного податку

(Лист ДФСУ від 08.08.2018 р. 

№ 3463/Т/99-99-13-01-02-14/ІПК)

Якщо загальна площа кожного окремого виду майна та/або їх частки, яке надається в оренду, не перевищує норми, встановлені пп. 291.5.3 п. 291.5 ст. 291 ПКУ, то така фізична особа – підприємець, що здійснює діяльність з надання в оренду власної нерухомості, має право перебувати на спрощеній системі оподаткування.

Одночасно, фізична особа, якій належить нерухоме майно (житлового або нежитлового призначення), загальна площа якого перевищує норми, встановлені пп. 291.5.3 п. 291.5 ст. 291 ПКУ, не має права надавати одну частину нерухомого майна в оренду як фізична особа – не суб'єкт господарювання, а іншу частину як фізична особа – підприємець на спрощеній системі оподаткування.

Така фізична особа може надавати нерухоме майно (житлового або нежитлового призначення) в оренду як фізична особа – підприємець на спрощеній системі оподаткування або як фізична особа – не суб'єкт господарювання.

Крім того, якщо фізична особа – підприємець платник єдиного податку у господарських відносинах з іншим суб'єктом господарювання (який не є платником єдиного податку) відповідно до умов договору або угоди виступає як виконавець послуг, такий підприємець повинен обрати третю групу платників єдиного податку.

 

В частині оподаткування податком на прибуток

 

Щодо податкових зобов’язань, які виникають при поповненні статутного капіталу за рахунок нерозподіленого прибутку

(Лист ДФСУ від 02.08.2018 р.

№ 3368/6/99-99-15-02-01-15/ІПК)

Якщо платник податку на прибуток – емітент корпоративних прав не приймав рішення щодо виплати дивідендів власникам таких корпоративних прав, а нерозподілений прибуток був спрямований на поповнення статутного капіталу, така операція не передбачає виникнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств.

 

Щодо можливості призупинення подання декларацій з податку на прибуток підприємств у зв’язку із застосуванням до юридичної особи персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)

(Лист ДФС від 08.08.2018 р. 

№ 3460/6/99-99-15-02-01-15/ІПК)

Платники податку на прибуток підприємств мають право не подавати до контролюючих органів податкову декларацію з податку на прибуток підприємств та фінансову звітність у разі відсутності об’єктів оподаткування або показників, які підлягають декларуванню відповідно до вимог Кодексу, за умови відсутності показників у фінансовій звітності, оскільки вона подається як додаток до податкової декларації з податку на прибуток та є її невід’ємною частиною.

 

 

 

В частині використання РРО

 

Щодо використання реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) при проведенні розрахунків платіжними картками (Visa, MasterCard, LiqPay) з використанням платіжного терміналу, з’єднаного або поєднаного з РРО

(Лист ДФС від 07.08.2018 р. 

№ 3453/6/99-99-14-05-01-15/ІПК)

 

Статтею 3 Закону № 265 передбачено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Виключення щодо незастосування РРО визначені ст. 9 Закону № 265, якою передбачено незастосування РРО при продажу продукції власного виробництва.

Отже, підприємство, при наданні послуг має застосовувати РРО на загальних підставах відповідно до вимог ст. 3 Закону № 265, якщо не має пільги щодо незастосування РРО.

 

Щодо інкасації готівкової виручки до каси підприємства

(Лист ДФС від 06.08.2018 р.

№ 3423/6/99-99-14-05-01-15/ІПК)

Оприбуткуванням готівки у касах установ / підприємств та їх відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги, є здійснення обліку готівки у повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.

Враховуючи зазначене, готівка, що надходить з господарської одиниці до каси суб’єкта господарювання оприбутковується відповідним прибутковим ордером на загальну суму надходжень.

 

Щодо відображення у кассовому чеку РРО використання електронного платіжного засобу (платіжної картки)

(Лист ДФС від 07.08.2018 р. 

№ 3453/6/99-99-14-05-01-15/ІПК)

Згідно з п. 6 розділу 2 Положення № 13 у разі застосування при проведенні розрахунків з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) платіжного терміналу, з’єднаного або поєднаного з реєстратором розрахункових операцій, касовий чек повинен додатково містити такі обов’язкові реквізити:

- ідентифікатор еквайєра та торгівця або інші реквізити, що дадуть змогу їх ідентифікувати;

- ідентифікатор платіжного пристрою;

- сума комісійної винагороди (у разі наявності);

- вид операції;

- реквізити електронного платіжного засобу (платіжної картки) (допустимі правилами безпеки платіжної системи), перед якими друкуються великі літери «ЕПЗ»;

- напис «Код авт.» Та код авторизації або інший код, що ідентифікує операцію в платіжній системі, крім випадків, коли правила розрахунків платіжної системи передбачають складання розрахункових документів із застосуванням електронних платіжних засобів (платіжних карток) без виконання процедур авторизації;

- підпис кассово та підпис держателя електронного платіжного засобу (платіжної картки) (якщо це передбачено правилами платіжної системи) в окремих рядках, перед якими друкуються відповідно написи «Касир» та «Держатель ЕПЗ».

 

Щодо заокруглення та відображення заокруглення у касовому чеку

(Лист ДФС від 09.08.2018 р. N 3493/6/99-99-14-05-01-15/ІПК)

Суб’єкти господарювання можуть додатково друкувати у реквізитах розрахункових документів загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах фіскального чеку наступним чином:

- після рядка 7 фіскального чеку перед рядком 8 фіскального чеку додати нові рядки «Загальна вартість придбаних товарів (отриманих послуг) за чеком до заокруглення» та «заокруглена знижка/заокруглена надбавка»;

- в рядку 8 фіскального чеку «СУМА» зазначати «Загальна вартість придбаних товарів (наданих послуг) за чеком після заокруглення». Саме вказана сума вважається сумою розрахунку за відповідним розрахунковим документом.

До підсумку розрахункових операцій Z-звіту та X-звіту відповідно до пунктів 15 та 17 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 р. N 199 (зі змінами), має потрапляти загальний підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги), тобто сума з розрахункових документів після заокруглення.

 

Щодо оприбуткування готівкових коштів на відокремленому підрозділі та заповнення книги обліку розрахунковий операцій (далі – КОРО)

(Лист ДФС від 10.08.2018 р. 

№ 3512/6/99-99-14-05-01-15/ІПК)

Касова книга не використовується, якщо на відокремлених підрозділах установ/підприємств, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО та/або КОРО, здійснення обліку готівки у повній сумі її фактичних надходжень проводиться на підставі даних розрахункових документів шляхом формування та друку фіскальних звітних чеків і їх підклеювання до відповідних сторінок КОРО/занесення даних розрахункових квитанцій до КОРО.

Якщо суб’єкт господарювання використовує версію РРО, який має функцію та дозволяє роздруковувати копію фіскального звітного чеку, то у разі втрати оригіналу такого чеку суб’єкт господарювання має можливість роздрукувати копію звітного фіскального чеку та підклеїти його до відповідного розділу КОРО. Заборони щодо використання копії фіскального звітного чеку чинне законодавство не має.

Останні блоги:
Онлайн курс "БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК 2022: ПОГЛИБЛЕНИЙ КУРС З АКЦЕНТОМ  НА ПСБО ТА ПКУ" (старт з 4 серпня 2022 р.)
Онлайн курс "БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК 2022: ПОГЛИБЛЕНИЙ КУРС З АКЦЕНТОМ НА ПСБО ТА ПКУ" (старт з 4 серпня 2022 р.)
ЗАПРОШУЄМО ФІНАНСОВИХ ДИРЕКТОРІВ, ГОЛОВНИХ БУХГАЛТЕРІВ, БУХГАЛТЕРІВ, ВНУТРІШНІХ АУДИТОРІВ, АУДИТОРІВ НА ОНЛАЙН...
Вебінар 26.07.2022 р. «ПОДАТКОВА ЗВІТНІСТЬ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ ЗА І ПІВРІЧЧЯ 2022 Р.: ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ В УМОВАХ ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ»
Вебінар 26.07.2022 р. «ПОДАТКОВА ЗВІТНІСТЬ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ ЗА І ПІВРІЧЧЯ 2022 Р.: ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ В УМОВАХ ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ»
ЗАПРОШУЄМО КЕРІВНИКІВ, ФІНАНСОВИХ ДИРЕКТОРІВ, ГОЛОВНИХ БУХГАЛТЕРІВ НА ВЕБІНАР: В ВПОДАТКОВА ЗВІТНІСТЬ ЮРИДИ...
Підписатися на розсилку актуальних новин

Наші послуги

  • аутсорсингові послуги
  • бухгалтерський облік
  • податковий консалтинг
  • юридичний та ринковий консалтинг
  • організація та проведення семінарів та тренінгів з питань бухгалтерського обліку та оподаткування
  • пакетні послуги
 

Про компанію

  • наша команда
  • головні цінності компанії
  • завдання роботи

 

Вартість послуг

Наші партнери

Блоги

Контактна інформація

Підписатися на розсилку актуальних новин
sci-consulting.com.ua
ТОВ "Ес.Сі.Ай.-Консалтинг"
© Copyright 2014
Стежте за нами:

Консультаційний телефон:

(063) 608-18-35
(097) 298-35-62

Розробка: Студія Любарського