• Головна
  • Про компанію
    • Наша команда
    • Головні цінності компанії
    • Завдання роботи
  • Пакетні послуги
  • Вартість послуг
  • Наші партнери
  • Блоги
  • Контактна інформація
sci-consulting.com.ua
SCIENCE CONSCIENCE INDEPENDANCE
  • Аутсорсингові послуги
  • Бухгалтерський консалтинг
  • Податковий консалтинг
  • Юридичний та ринковий консалтинг
  • Проведення тренінгів
  • Аутсорсингові послуги
  • Бухгалтерський консалтинг
  • Податковий консалтинг
  • Юридичний та ринковий консалтинг
  • Проведення тренінгів
  • Головна
  • Про компанію
    • Наша команда
    • Головні цінності компанії
    • Завдання роботи
  • Пакетні послуги
  • Вартість послуг
  • Наші партнери
  • Блоги
  • Контактна інформація
Головна
>
Блоги

Останні роз"яснення контролюючих органів з питань бухгалтерського обліку і оподаткування - коротко про головне - за період 25.06-01.07.2018 р.!

 

ТОВ «ЕС.СІ.АЙ.-КОНСАЛТИНГ»

 

послуги з ведення бухгалтерського обліку та складання звітності, консультування та проведення семінарів з питань бухгалтерського обліку та оподаткування

 

м. Житомир, вул. Київська, 77, Бізнес-центр «Глобал», оф. 68

+38(097)-298-35-62, +38(093)-415-76-99

сайт: www.sci-consulting.com.ua

e-mail: info@sci-consulting.com.ua

 

 

ОГЛЯД ОСТАННІХ ЗМІН ЗАКОНОДАВСТВА ТА

РОЗ’ЯСНЕНЬ МІНІСТЕРСТВ, ВІДОМСТВ ТА КОНТРОЛЮЮЧИХ ОРГАНІВ

 

Актуальні роз’яснення міністерств, відомств та контролюючих органів:

 

В частині адміністрування податкових платежів

 

Нові бюджетні рахунки для сплати податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів, що починають діяти з 2 липня 2018 року

Режим доступу: http://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/340776.html

 

Державна фіскальна служба нагадує про зміну з 2 липня 2018 року реквізитів бюджетних рахунків для сплати податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів. У зв’язку із запровадженням Державною казначейською службою України централізованої моделі виконання дохідної частини бюджетів рахунки для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів будуть відкриті на балансі центрального апарату Казначейства (МФО 899998) в розрізі кодів бюджетної класифікації, бюджетів та адміністративно-територіальних одиниць України.

Інформація про реквізити нових бюджетних рахунків розміщена на веб-порталі ДФС у рубриці «Бюджетні рахунки» (http://sts.gov.ua/byudjetni-rahunki)

 

В частині соціальних стандартів

 

З 1 липня 2018 року починають діяти нові соціальні стандарти

Режим доступу: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2246-19

 

Відповідно до Закону України від 07.12.2017 р. № 2246 «Про державний бюджет України на 2018 рік» з 1 липня вводиться в дію новий розмір прожиткового мінімуму для різних груп населення.

З 1 липня 2018 року розмір прожиткового мінімуму на одну особу у розрахунку на місяць становить 1 777 грн., а для основних соціальних і демографічних груп населення його розмір становитиме:

- для дітей віком до 6 років − 1 559 грн.;

- для дітей віком від 6 до 18 років − 1 944 грн.;

- для працездатних осіб – 1 841 грн.;

- для осіб, які втратили працездатність − 1 435 грн.

Варто зазначити, що мінімальна заробітна плата не змінюється, її розмір залишається на рівні 3723,00 грн. у місячному розмірі та 22,41 грн у погодинному розмірі.

 

В частині готівкового обігу

 

Правила заокруглення сум у чеках, які починають діяти з 1 липня 2018 року

Режим доступу: https://bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=72365282&cat_id=55838

 

У зв’язку з набранням чинності постанови Правління Національного банку України від 15 березня 2018 року № 25 “Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів” (далі – Постанова), з 01 липня 2018 року будуть проводитися заокруглення загальних у чеку сум розрахунків готівкою за товари (роботи, послуги).

Відповідно до даної Постанови, заокруглення буде застосовуватися у випадку відсутності монет дрібних номіналів при розрахунках готівкою. У разі наявності в покупця монет дрібних номіналів, він і надалі може ними розраховуватися, а в разі наявності таких монет у продавця, він може видати покупцеві решту цими номіналами. Лише у разі відсутності монет зазначених номіналів і у покупця, і у продавця застосовуватиметься правило заокруглення загальної суми покупки в чеку.

Заокруглення стосуватиметься тільки загальних сум розрахунків готівкою у чеку та розрахунків в акті про видачу коштів чи іншому документі, що оформляється під час повернення коштів у разі повернення товару.

Заокруглення відбуватиметься за такими математичними правилами:

 1) сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок;

2) сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, заокруглюється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

У свою чергу підприємства торгівлі та сфери послуг, що застосовують реєстратори розрахункових операцій, під час проведення готівкових розрахунків мають зазначати в чеках загальні суми до заокруглення та після заокруглення. Заокруглення не є знижкою або надбавкою, рекламою або стимулюванням продажу товарів (робіт, послуг) у значенні цих термінів, визначених законодавством України.

В частині застосування реєсторів розрахункових операцій 

Кабінетом Міністрів України запроваджується реєстр екземплярів РРО та вводиться в дію механізм електронного обміну документами з ДФС

Режим доступу: http://jurliga.ligazakon.ua/news/2018/6/23/170822.htm

 

Постановою КМУ від 13.06.2018 р. № 496 «Про внесення змін до Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій» Уряд спростив порядок реєстрації касової техніки та її технічного обслуговування. Зокрема, запроваджено реєстр екземплярів реєстраторів розрахункових операцій та реєстр центрів сервісного обслуговування, що дозволить істотно спростити процес реєстрації таких реєстраторів, зменшить вплив людського фактору на прийняття рішень в цій сфері та надасть можливість бізнесу здійснювати їх реєстрацію в один крок за один робочий день на підставі заяви за спрощеною формою.

Крім того, удосконалено процес обміну інформацією між територіальними органами ДФС і центрами сервісного обслуговування шляхом запровадження механізму обміну документами в електронній формі під час введення в експлуатацію реєстраторів та подальшому їх обслуговуванні.

Реєстр примірників РРО ведеться з метою узагальнення, зберігання та надання достовірної інформації щодо моделей (модифікацій), конструкторсько-технологічної та програмної документації реєстраторів, які дозволені для застосування у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг і включені до Державного реєстру РРО.

В частині оподаткування податком на додану вартість 

Щодо формування суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні в ЄРПН

(Лист ДФСУ від 25.06.2018 р.

№ 2839/6/99-99-12-02-01-15/ІПК)

 

Платник податків має право збільшити сум від’ємного значення з ПДВ у випадку скасування податкового повідомлення-рішення за рішенням суду, яке набрало законної сили, шляхом відображення такої суми у рядку 16.3 податкової декларації з ПДВ у звітному (податковому) періоді, протягом якого рішення суду набрало законної сили. Таке збільшення платник податків проводить лише за умови попереднього відображення сум зменшеного від’ємного значення з ПДВ за результатами перевірки контролюючого органу на підставі податкового повідомлення-рішення у податковій звітності з ПДВ.

Щодо визначення коду пільги з ПДВ, який необхідно вказати у розрахунках коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних (Лист ДФСУ від 20.06.2018 р.

№ 2746/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Якщо платник ПДВ складає розрахунки коригування до податкових накладних, які були складені та зареєстровані в ЄРПН за формою, чинною на дату такої реєстрації, яка не передбачала зазначення коду пільги, або з моменту складання податкових накладних код пільги змінився, то у розрахунку коригування:

- у рядку, яким сторнується рядок податкової накладної (шляхом виведення в "0"), у графі 12 "Код пільги" зазначається код пільги, який коригується "1401..." (вказано у графі 9 податкової накладної). При цьому така графа розрахунку коригування не заповнюється у разі, якщо розрахунок коригування складається до податкової накладної, складеної до 01.04.2016, оскільки її форма на той час не передбачала зазначення у табличній частині податкової накладної коду пільги;

- додається із зазначенням нового чергового порядкового номера рядок, якого не було у податковій накладній, що коригується, у якому у графі 12 "Код пільги" зазначається код пільги, який діє на дату коригування та містить перші чотири цифри кодування "1406...".

Щодо порядку формування податкового зобов’язання та податкового кредиту у комітента та комісіонера при придбанні товарів у нерезидента у митному режимі імпорту

(Лист ДФСУ від 25.06.2018р.

2821/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

При ввезенні товарів на митну територію України право на податковий кредит за такою операцією виникає лише у комітента на дату сплати податкових зобов’язань згідно з пунктом 187.1 статті 187 ПКУ на підставі митної декларації, оформленої відповідно до вимог законодавства.

Податкові зобов’язання щодо комісійної винагороди у комісіонера відповідно до пункту 187.1 статті 187 ПКУ виникають у загальному порядку за правилом першої події: або за датою отримання винагороди від комітента на поточний рахунок, або за датою підписання акта наданих послуг. При цьому база оподаткування визначається відповідно до вимог пункту 188.1 статті 188 ПКУ.

Враховуючи викладене, якщо згідно з договором комісії комісіонер за рахунок комітента придбаває у нерезидента товари та при їх розмитненні здійснює сплату ПДВ до бюджету, то право на віднесення суми ПДВ до податкового кредиту має лише власник таких товарів - комітент на підставі митної декларації, в якій він має бути вказаний як одержувач (власник) товару.

В частині оподаткування ПДФО 

Щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором доходу, отриманого платником податку - фізичною особою від юридичної особи

(Лист ДФСУ від 26.06.2018 р.

№ 2846/6/99-99-13-02-03-15/ІПК)

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт і розраховані згідно із п. 170.9 ст. 170 ПКУ.

Разом з тим, оскільки фізичною особою (працівником) придбання товарів здійснено не за рахунок попередньо виданих юридичною особою (працедавцем) коштів під звіт, то дохід, виплачений такій фізичній особі за реалізовані (продані) товари, включається до її загального місячного (річного) оподатковуваного доходу як інші доходи та оподатковується на загальних підставах.

Щодо оподаткування доходів нерезидента, отриманих у вигляді повернених корпоративних прав

(Лист ДФСУ від 25.06.2018р.

№ 2838/6/99-99-01-02-02-15/ІПК)

В розумінні Кодексу повернення нерезиденту його частки в статутному капіталі товариства - резидента України не є господарською діяльністю та не вважається доходом нерезидента, що підлягає оподаткуванню відповідно до вимог п. 141.4 ст. 141 Кодексу за умови, якщо сума такого повернення не перевищує суму інвестиції такого нерезидента в корпоративні права товариства.

Щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб і військовим збором доходу, отриманого фізичною особою у вигляді безповоротної фінансової допомоги від фізичної особи

(Лист ДФСУ від 23.06.2018р.

2820/В/99-99-13-02-03-14/ІПК)

Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок (військовий збір) з таких доходів (п.п. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 Кодексу).

Сума коштів, що отримується фізичною особою від іншої фізичної особи у розумінні Кодексу вважається доходом такої фізичної особи, який включається до загального річного оподатковуваного доходу і відображається у річній декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації).

Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації) передбачено ст. 179 Кодексу, відповідно до п. 179.7 якої фізична особа зобов'язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

В частині оподаткування податком на прибуток

Щодо коригування фінансового результату до оподаткування по операціях, пов’язаних з малоцінними необоротними матеріальними активами

(Лист ДФСУ від 23.06.2018р.

2815/6/99-99-15-02-02-15/ІПК)

У рядках 1.1.1 та 1.2.1 АМ додатка РІ до Декларації зазначаються різниці, які виникають при нарахуванні амортизації основних засобів або нематеріальних активів без врахування амортизації малоцінних необоротних матеріальних активів.

При визначенні різниць відповідно до пп.138.1 та 138.2 ст.138 Кодексу враховується вся сума нарахованої у звітному періоді амортизації основних засобів та нематеріальних активів незалежно від того, чи включена така амортизація до складу витрат за правилами бухгалтерського обліку.

Щодо оподаткування доходу нерезидента за операціями з придбання у нього корпоративних прав іншого нерезидента

(Лист ДФСУ від 23.06.2018 р.

№ 2812/6/99-99-15-02-02-15/ІПК)

Резидент, що здійснює на користь нерезидента виплату з доходу за операцією з придбання у нього корпоративних прав, має утримати податок з прибутку від такої операції за правилами, визначеними пп. 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 Кодексу, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.

Щодо відображення господарських операцій з нерезидентом у податковій звітності

(Лист ДФСУ від 23.06.2018 р.

№ 2812/6/99-99-15-02-02-15/ІПК)

Форму Податкової декларації з податку на прибуток підприємств затверджено наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 р. № 897 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.04.2017 р. № 467) (далі - Декларація), відповідно до якої Розрахунок (звіт) податкових зобов'язань нерезидентів, якими отримано доходи із джерелом їх походження з України, відображається у таблиці 1 додатка ПН до рядка 23 ПН Декларації (далі - додаток ПН).

Додаток ПН заповнюється окремо по кожному нерезиденту, якому виплачуються доходи.

Прибуток нерезидента від здійснення операцій з продажу або іншого відчуження цінних паперів, деривативів або інших корпоративних прав відображається у рядку 8 таблиці 1 додатка ПН. У колонці 3 цього рядку вказується сума прибутку, отриманого нерезидентом від такої операції. У разі застосування норм міжнародного договору при виплаті зазначених доходів нерезиденту у колонці 5 таблиці 1 додатка ПН вказується ставка податку згідно з міжнародним договором, а під таблицею вказується назва такого договору та норма, за якою застосовується передбачена договором ставка податку.

В частині застосування єдиного соціального внеску 

Щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у разі нарахування та виплати заробітної плати іноземним громадянам, які працюють у представництві іноземної компанії

(Лист ДФСУ від 23.06.2018 р.

№ 2803/6/99-99-13-02-03-15/ІПК)

Оскільки на іноземних громадян, які працюють у представництвах іноземних підприємств, розташованих на території України, не поширюються норми ст. 253 КЗпП, то вони не підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню. Відповідно зазначені представництва не є страхувальниками для іноземців у разі нарахування та виплати їм на території України доходу у вигляді заробітної плати.

При цьому заробітна плата таких громадян не є базою нарахування єдиного внеску.

Інші питання бухгалтерського обліку, оподаткування

Щодо здійснення суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі столовими винами без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями

(Лист ДФСУ від 26.06.2018 р.

№ 2855/6/99-95-42-03-15/ІПК)

Згідно з частиною чотирнадцятою статті 15 Закону № 481 роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

З урахуванням викладеного, роздрібна торгівля виключно столовими винами може здійснюватись суб’єктами господарювання без наявності ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

Щодо права фізичної особи на податкову знижку при оплаті допоміжних репродуктивних технологій

(Лист ДФСУ від 26.06.2018 р.

№ 2847/З/99-99-13-01-03-14/ІПК)

Платник податку - жінка має право включити до податкової знижки на умовах, визначених Кодексом та Порядком, фактично здійснені нею протягом звітного податкового року витрати на оплату допоміжних репродуктивних технологій у сумі не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік. При цьому витрати, не пов’язані з безпосередньою оплатою допоміжних репродуктивних технологій, зокрема  вартість найму житла на період проведення процедур з репродуктивних технологій до розрахунку податкової знижки не включаються.

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься (п.п. 166.4.3 п. 166.4 ст. 166 Кодексу).

Щодо подання повідомлення за формою № 20-ОПП

(Лист ДФСУ від 23.06.2018 р.

№ 2805/6/99-99-08-02-01-15/ІПК)

У разі надання в оренду об’єкта нерухомого майна або його частини повідомлення за формою N 20-ОПП подається до контролюючих органів як власником нерухомого майна - орендодавцем, так і орендарем у порядку та строки, визначені пунктами 8.3 - 8.5 розділу VIII Порядку.

Кожному об’єкту оподаткування, що надається в оренду (орендується) присвоюється ідентифікатор, що прийнятий суб’єктом господарювання - орендодавцем (орендарем), а також зазначається фактичний стан об’єкта оподаткування на момент заповнення повідомлення за формою N 20-ОПП.

У графі 9 "Стан об’єкта оподаткування" повідомлення за формою N 20-ОПП суб’єкт господарювання (орендодавець) зазначає стан - "здається в оренду", суб’єкт господарювання (орендар) - "орендується".

 

Останні блоги:
Онлайн курс "БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК 2022: ПОГЛИБЛЕНИЙ КУРС З АКЦЕНТОМ  НА ПСБО ТА ПКУ" (старт з 4 серпня 2022 р.)
Онлайн курс "БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК 2022: ПОГЛИБЛЕНИЙ КУРС З АКЦЕНТОМ НА ПСБО ТА ПКУ" (старт з 4 серпня 2022 р.)
ЗАПРОШУЄМО ФІНАНСОВИХ ДИРЕКТОРІВ, ГОЛОВНИХ БУХГАЛТЕРІВ, БУХГАЛТЕРІВ, ВНУТРІШНІХ АУДИТОРІВ, АУДИТОРІВ НА ОНЛАЙН...
Вебінар 26.07.2022 р. «ПОДАТКОВА ЗВІТНІСТЬ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ ЗА І ПІВРІЧЧЯ 2022 Р.: ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ В УМОВАХ ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ»
Вебінар 26.07.2022 р. «ПОДАТКОВА ЗВІТНІСТЬ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ ЗА І ПІВРІЧЧЯ 2022 Р.: ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ В УМОВАХ ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ»
ЗАПРОШУЄМО КЕРІВНИКІВ, ФІНАНСОВИХ ДИРЕКТОРІВ, ГОЛОВНИХ БУХГАЛТЕРІВ НА ВЕБІНАР: В ВПОДАТКОВА ЗВІТНІСТЬ ЮРИДИ...
Підписатися на розсилку актуальних новин

Наші послуги

  • аутсорсингові послуги
  • бухгалтерський облік
  • податковий консалтинг
  • юридичний та ринковий консалтинг
  • організація та проведення семінарів та тренінгів з питань бухгалтерського обліку та оподаткування
  • пакетні послуги
 

Про компанію

  • наша команда
  • головні цінності компанії
  • завдання роботи

 

Вартість послуг

Наші партнери

Блоги

Контактна інформація

Підписатися на розсилку актуальних новин
sci-consulting.com.ua
ТОВ "Ес.Сі.Ай.-Консалтинг"
© Copyright 2014
Стежте за нами:

Консультаційний телефон:

(063) 608-18-35
(097) 298-35-62

Розробка: Студія Любарського