• Головна
  • Про компанію
    • Наша команда
    • Головні цінності компанії
    • Завдання роботи
  • Пакетні послуги
  • Вартість послуг
  • Наші партнери
  • Блоги
  • Контактна інформація
sci-consulting.com.ua
SCIENCE CONSCIENCE INDEPENDANCE
  • Аутсорсингові послуги
  • Бухгалтерський консалтинг
  • Податковий консалтинг
  • Юридичний та ринковий консалтинг
  • Проведення тренінгів
  • Аутсорсингові послуги
  • Бухгалтерський консалтинг
  • Податковий консалтинг
  • Юридичний та ринковий консалтинг
  • Проведення тренінгів
  • Головна
  • Про компанію
    • Наша команда
    • Головні цінності компанії
    • Завдання роботи
  • Пакетні послуги
  • Вартість послуг
  • Наші партнери
  • Блоги
  • Контактна інформація
Головна
>
Блоги

Огляд змін законодавствра та роз"яснень контролюючих органів - коротко про головне- за період 08-14.04.2019 р.

 

ТОВ «ЕС.СІ.АЙ.-КОНСАЛТИНГ»

 

послуги з ведення бухгалтерського обліку та складання звітності, консультування та проведення семінарів з питань бухгалтерського обліку та оподаткування

 

м. Житомир, вул. Київська, 77, Бізнес-центр «Глобал», оф. 68

+38(097)-298-35-62, +38(093)-415-76-99

сайт: www.sci-consulting.com.ua

e-mail: info@sci-consulting.com.ua

 

 

ОГЛЯД ОСТАННІХ ЗМІН ЗАКОН ОДАВСТВ А ТА РОЗ ’ ЯСНЕНЬ МІНІСТЕРСТВ, ВІДОМСТВ ТА КОНТРОЛЮЮЧИХ ОРГАНІВ

 

 

Актуальні роз’яснення міністерств, відомств та контролюючих органів:

 

В частині адміністрування податків

 

Нові бюджетні рахунки для сплати ЄСВ

Режим доступу: http://sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/

Органами ДФС зазначено, що з 2 травня 2019 року діятимуть нові небюджетні рахунки, призначені для сплати єдиного соціального внеску та фінансових санкцій у зв’язку з проведенням реорганізації територіальних органів податкових органів.

Кошти, які сплачуватимуться платниками на старі рахунки по зарахуванню ЄСВ, починаючи з 02.05.2019 р. будуть повертатися платникам, як нез’ясовані надходження.

 

В частині перевірок податкових органів

 

Зміни у плані перевірок ДФС

Режим доступу: http://sfs.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/plani-ta-zviti-roboti/367929.html

15 квітня 2019 року представлено черговий оновлений план перевірок, який передбачає внесення змін до:

- розділу ІІІ плану-графіка «Документальні планові перевірки фізичних осіб» з урахуванням коригування (квітень 2019 року);

- розділу IV плану-графіка «Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» з урахуванням коригування (квітень 2019 року).

Інші розділи плану-графіка залишені без змін

 

 

В частині застосування РРО

Новітні моделі РРО

Режим доступу: http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/374635.html

У експериментальному проекті затверджено наказом Міністерства фінансів України від 26.03.2019 № 121 представлено 8 новітніх моделейпрограмних/програмно-технічних комплексів (у тестовому режимі), які включено Державною фіскальною служби України до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій. Сюди відноситься система «E-Receipt (e-Чек) електронний чек», яка дозволить суб’єкту господарювання – продавцю, застосовуючи персональні комп’ютери, планшети, смартфони, здійснювати реєстрацію розрахункових операцій та передавати звітну інформацію (чеки, z-звіти) до ДФС, а покупцю – переглядати інформацію щодо чеків у Електронному кабінеті.

Триватиме експериментальний проект до 31 грудня 2019 року. За його результатами Мінфіном прийматиметься рішення щодо новітніх моделей, які не підлягатимуть зняттю з реєстрації, та відповідно, будуть рекомендовані до промислової експлуатації.

 

В частиніподаткової звітності 

Щодо подання ФОП декларації про майновий стан і доходи

Режим доступу: http://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/375050.html

ДФС нагадує, що при поданні ФОП декларації про майновий стан і доходи від підприємницької діяльності потрібно вказувати інформацію про майновий стан (рухоме та нерухоме майно). Дана норма передбачена п.п. 177.5.2 п. 177.5 ст. 177 ПКУ, відповідно до якої фізичні особи – підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку або перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на загальну систему оподаткування. Вперше зареєстровані підприємці в податковій декларації також зазначають інформацію про майновий стан та доходи станом на дату державної реєстрації підприємцем. Враховуючи дану норму ПКУ новостворені фізичні особи – підприємці також повинні подавати дану декларацію протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя), поряд з доходами від підприємницької діяльності вказує інформацію про майновий стан.

Форма податкової декларації затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи».

 

В частині оподаткування податком на додану вартість

 

Щодо порядку заповнення розрахунків коригування до зведених податкових накладних

(Лист ДФСУ №1473/6/99-99-15-03-02-15/ІПК від 05.04.2019 р.)

Режим доступу: https://cabinet.sfs.gov.ua/registers/ipk

Відповідно до пункту 201.4 статті 201 Кодексу платники податку в разі здійснення постачання товарів/послуг, база оподаткування яких, визначена відповідно до статей 188 і 189 Кодексу, перевищує фактичну ціну постачання таких товарів/послуг, можуть скласти не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням сум податку, розрахованих виходячи з перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, визначених окремо по кожній операції з постачання товарів/послуг.

Якщо після складання та реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) зведеної податкової накладної, складеної виходячи з перевищення ціни придбання/звичайної ціни/балансової (залишкової) вартості товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання відбувається коригування суми перевищення, продавець має право скласти розрахунок коригування до такої зведеної податкової накладної.

Розрахунок коригування до зведеної податкової накладної, складеної на суму перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, у тому числі у разі коригування всієї суми перевищення складається з урахуванням таких особливостей:

у заголовній частині розрахунку коригування до зведеної податкової накладної на суму перевищення бази оподаткування над фактичною ціною постачання у полі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» зазначається код ознаки «З»;

у розрахунку коригування, складеному починаючи з 01.12.2018 до податкової накладної, зареєстрованої в ЄРПН до 01.12.2018, у полі «До зведеної податкової накладної» замість позначки «X», яка вказана в податковій накладній, вказується код ознаки «З» (позначка «X» не проставляється);

у розділі Б табличної частини розрахунку коригування у випадку збільшення (зменшення) суми перевищення одним рядком зі знаком «-» зазначаються показники граф податкової накладної, які підлягають коригуванню. При цьому у графі 1 вказується номер за порядком рядка податкової накладної, що коригується;

другим рядком розрахунку коригування до такої податкової накладної платник податку зазначає виправлені показники, при цьому у графі 1 вказується новий черговий порядковий номер рядка, якого не було у податковій накладній, що коригується;

у графі 2 розрахунку коригування у всіх рядках, які заповнюються у зв'язку з таким коригуванням, зазначається код причини коригування «203» - «Коригування податкової накладної, складеної відповідно до абзацу 11 пункту 201.4 статті 201 Кодексу».

У випадку, якщо внаслідок коригування сума перевищення бази оподаткування над фактичною ціною визначається такою, що дорівнює нулю, у розрахунку коригування заповнюється один рядок зі знаком «-» та зазначається код причини коригування «203» - «Коригування податкової накладної, складеної відповідно до абзацу 11 пункту 201.4 статті 201 Кодексу».

 

Щодо порядку заповнення розрахунку коригування до зведених податкових накладних, складених відповідно до вимог пункту 198.5 статті 198 Кодексу

Якщо після складання та реєстрації в ЄРПН зведеної податкової накладної, складеної відповідно до вимог підпункту «г» пункту 198.5 статті 198 Кодексу, платник податку починає в подальшому використовувати товари/послуги в оподаткованих операціях у межах господарської діяльності або виявляє помилку у такій зведеній податковій накладній, такий платник може скласти розрахунок коригування до такої податкової накладної, в якому зі знаком «-» в тих графах, заповнення яких передбачено, зазначити дані тих рядків податкової накладної, показники яких змінюються. При цьому у графі 1.2 такого розрахунку коригування в обов’язковому порядку вказується номер за порядком рядка зведеної податкової накладної, що коригується.

Другим рядком розрахунку коригування до такої накладної платник податку зазначає правильні показники. При цьому у графі 1.2 такого розрахунку коригування вказується новий черговий порядковий номер рядка, якого не було в зведеній податковій накладній, що коригується.

У графі 2.1 розрахунку коригування у всіх рядках, які заповнюються у зв’язку з таким коригуванням, зазначається код причини коригування «201» - «Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 Кодексу».

В обох розглянутих вище ситуаціях рядку податкової накладної, що коригується, зазначеному із знаком «-» та новому(им) рядку(ам) з виправленими показниками, що його замінює(ють), присвоюється однаковий порядковий номер групи коригування, який зазначається у графі 2.2 табличної частини розрахунку коригування, та наводиться однакова причина коригування.

У графі 3 «Опис (номенклатура) товарів/послуг, вартість чи кількість яких коригується» розрахунку коригування до такої зведеної податкової накладної зазначаються дати складання та порядкові номери податкових накладних, складених з метою нарахування податкових зобов’язань згідно із пунктом 198.5 статті 198 Кодексу, відповідно до яких проводиться коригування.

При цьому слід зазначити, що у розрахунках коригування, складених починаючи з 01.12.2018 до податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН до 01.12.2018, у полі «До зведеної податкової накладної» замість позначки «X», яка вказана в податковій накладній, вказується відповідний код ознаки (у даному випадку код ознаки «1», позначка «X» не проставляється).

У розрахунках коригування, складених до податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН починаючи з 01.12.2018, код ознаки, що вказується у полі «До зведеної податкової накладної», має відповідати коду ознаки «Зведена податкова накладна», який вказано у зведеній податковій накладній, до якої складається розрахунок коригування.

 

Щодо оподаткування ПДВ іноземної інвестиції шляхом внесення до статутного капіталу юридичної особи вантажних автомобілів

(Лист ДФСУ № 1452/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

від 05.04.2019 р.)

Операція із ввезення основних фондів на митну територію України з метою подальшого внесення їх до статутного фонду юридичної особи – резидента є об'єктом оподаткування ПДВ та підлягає оподаткуванню за основною ставкою.

При ввезенні основних фондів на митну територію України особа, що здійснила таке ввезення, зобов'язана сплатити податкові зобов'язання з ПДВ, визначені за такою операцією відповідно до п. 187.8 ст. 187 та п. 190.1 ст. 190 розділу V Кодексу.

Суми ПДВ, які були сплачені до бюджету при розмитненні ввезених на митну територію України необоротних активів, у тому числі і тих, що ввозяться як внесок до статутного фонду, платник податку відповідно до ст. 198 Кодексу має право включити до складу податкового кредиту на підставі належним чином оформлених митних декларацій.

 

Щодо визначення дати виникнення податкових зобов’язань з ПДВ при вивезенні товарів за межі митної території України у випадку, коли дата оформлення митної декларації припадає на один звітний період, а дата фактичного вивезення товарів за межі митної території України припадає на наступний звітний період

(Лист ДФСУ № 1467/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

від 05.04.2019 р.)

 

У разі здійснення операцій з вивезення товарів за межі митної території України датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ є дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформленої відповідно до вимог МКУ та Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року N 450.

Застосування штрафних санкцій, передбачених пунктом 1201.1 статті 1201Податкового кодексу України (далі - ПКУ) за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних (далі - податкові накладні) в Єдиному реєстрі податкових накладних

(Лист ДФСУ № 1494/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

від 08.04.2019 р.)

Пунктом 1201.1 статті 1201 ПКУ передбачено, що порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 ПКУ, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в ЄРПН (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 ПКУ покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

- 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

- 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів.

Щодо термінів, протягом яких платник податку, який застосовує касовий метод податкового обліку, може включити до складу податкового кредиту суми ПДВ, зазначен у податкових накладних, які складені та зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), якщо з дати складання таких накладних минуло 1095 календарних днів

(Лист ДФСУ № 1507/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

від 09.04.2019 р.)

Платник податку, який застосовує касовий метод податкового обліку ПДВ, включає до податкового кредиту суми ПДВ, зазначені у отриманих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, у звітному (податковому) період і, в якому відбулася сплата коштів (надано інші види компенсації) за придбані товари/послуги, з урахуванням положень, визначених пунктом 198.6 статті ] 98 розділу V ПКУ.

Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані ПКУ.

 

Щодо визначення дати виникнення податкових зобов’язань з ПДВ при вивезенні товарів за межі митної території України у випадку, коли дата оформлення митної декларації припадає на один звітний період, а дата фактичного вивезення товарів за межі митної території України

(Лист ДФСУ №1493/6/99-99-15-03-02-15/ІПК від 08.04.2019 р.)

У разі здійснення операцій з вивезення товарів за межі митної території України датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ є дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформленої відповідно до вимог МКУ та Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року № 450

 

Щодо виникнення зобов’язання зі сплати митних зборів та ПДВ при ввезенні товарів на митну територію України за офсетними договорами

(Лист ДФСУ № 1492/6/99-99-15-01-01-15/ІПК

від 08.04.2019 р.)

Відповідно до пункту 27 статті 4 Митного кодексу України до митних платежів належать мито, акцизний податок із ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) та податок на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів (продукції).

Згідно з підпунктом «в» пункту 185.1 статті 185 ПКУ операції платників податку з ввезення товарів на митну територію України є об’єктом оподаткування ПДВ.

 

Щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг із капітального ремонту житла (об'єкта житлового фонду) і подальшого постачання такого житла

(Лист ДФСУ № 1483/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

від 05.04.2019 р.)

Якщо замовник (власник житла) здійснює капітальний ремонт житла (об'єкта житлового фонду) силами підрядної організації, то операція такої підрядної організації (надавача послуг) з постачання послуг із капітального ремонту житла (об'єкта житлового фонду) є першим постачанням житла відповідно до підпункту 197.1.14 пункту 197.1 статті 197 ПКУ. Така операція є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковується ПДВ за ставкою 20 відсотків.

Операції з подальшого продажу капітально відремонтованого житла (об'єкта житлового фонду) покупцям звільняються від оподаткування ПДВ згідно з підпунктом 197.1.14 пункту 197.1 статті 197 ПКУ.

Щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з компенсації орендарем земельного податку при наданні в оренду майна за договором оренди

(Лист ДФСУ №1482/6/99-99-15-03-02-15/ІПК від 05.04.2019 р.)

У вартості орендної плати за рухоме/нерухоме майно орендар має здійснювати економічне відшкодування (компенсацію) всіх елементів витрат, пов'язаних з послугами з надання майна в оренду, у тому числі й такої складової, як земельний податок.

Якщо орендодавцем є інша, ніж бюджетна установа, особа, то кошти, що отримуються від орендаря ж відшкодування (компенсація) будь-жих витрат, передбачених договором, включаються орендодавцем до бази оподаткування ПДВ, оскільки є складовою вартості послуг з надання в оренду рухомого/нерухомого майна.

Щодо оподаткування ПДВ операцій зі списання товарно-матеріальних цінностей, основних засобів, обладнання, які було повністю знищено під час пожежі

(Лист ДФСУ №1459/6/99-99-15-02-02-15/ІПК від 05.04.2019 р.)

Якщо у зв’язку з настанням форс-мажорних обставин (пожежею), що підтверджується відповідно до законодавства, платником податку здійснюються операції зі списання основних виробничих засобів або невиробничих засобів, як були знищені внаслідок пожежі, то податкові зобов’язання з ПДВ не нараховуються за умови надання платником контролюючому органу відповідного підтверджуючого документа про виникнення таких обставин, наданого компетентним органом.

Що стосується операції зі списання товарно-матеріальних цінностей, то при здійснення таких операцій платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов'язання з ПДВ за правилами, встановленими п. 198.5 ст. 198 розділу V Кодексу, виходячи з бази оподаткування ПДВ, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 розділу V Кодексу, оскільки на зазначену категорію норми п. 189.9 ст. 189 розділу V Кодексу не поширюються.

 

Щодо порядку оподаткування ПДВ операції з постачання резиденту програмної продукції (оновлення)

(Лист ДФСУ №1471/6/99-99-15-03-02-15/ІПК від 05.04.2019 р.)

У разі, якщо внаслідок постачання послуг (виконання робіт), пов’язаних із програмною продукцією, відбуваються будь-які зміни у програмній продукції (у т. ч. оновлення, додатки, доповнення та/або розширення функціоналу комп'ютерних програм, права на отримання таких оновлень, змін, додатків, доповнень протягом певного періоду часу), то такі операції для цілей оподаткування ПДВ розглядаються як операції з постачання програмної продукції (окремих її елементів та/або компонентів) та не підлягають оподаткуванню ПДВ відповідно до підпункту 196.1.6 пункту 196.1 статті 196 розділу V ПКУ або пункту 26і підрозділу 2 розділу XX ПКУ (в залежності від умов постачання програмної продукції, визначених у цивільно-правовому договорі).

При цьому у разі, якщо внаслідок постачання послуг (виконання робіт), пов’язаних із програмною продукцією, не відбувається жодних змін у програмній продукції (у т. ч. встановлення, налаштування, тестування, виявлення та усунення недоліків, інформаційно-консультаційна підтримка), то операції з постачання таких послуг оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.

Крім цього повідомляємо, що у разі, якщо послуги із технічної підтримки програмної продукції (комп'ютерних програм) є складовою частиною операції з постачання програмної продукції та їх вартість включається до складу вартості програмної продукції, то операції з постачання програмної продукції звільняються від оподаткування ПДВ.

При цьому у разі, якщо послуги із технічної підтримки програмної продукції (комп'ютерних програм) не є складовою частиною постачання програмної продукції та їх вартість не включається до складу вартості програмної продукції, то операції з постачання таких послуг оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку з нарахуванням податку на вартість товарів/послуг за ставкою 20 відсотків.

Щодо визначення дати виникнення податкових зобов’язань з ПДВ при вивезенні товарів за межі митної території України у випадку, коли дата оформлення митної декларації припадає на один звітний період, а дата фактичного вивезення товарів за межі митної території України припадає на наступний звітний період

(Лист ДФСУ №1466/6/99-99-15-03-02-15/ІПК від 05.04.2019 р.)

 

У разі здійснення операцій з вивезення товарів за межі митної території України датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ є дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформленої відповідно до вимог МКУ та Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року № 450

В частині оподаткування ПДФО, військовим збором

 

Щодо оподаткування доходу у вигляді штрафу, доходу у вигляді кошторисної вартості будівництва індивідуального житлового будинку

(Лист ДФСУ № 1489/5/99-99-13-02-03-16/ІПК від

08.04.2019 р.)

Дохід у вигляді штрафу включається податковим агентом до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку відповідно до пп. 164.2.14 п. 164.2 ст. 164 Кодексу, крім випадків, визначених цим підпунктом, та оподатковується податком на доходи фізичних осіб і військовим збором на загальних підставах. Крім того, дохід у вигляді кошторисної вартості будівництва індивідуального житлового будинку включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку як інший дохід з відповідним оподаткуванням.

 

Чи будуть об’єктом оподаткування кошти, повернуті платнику єдиного податку третьої групи у зв'язку зі зміною договірних відносин?

(Режим доступу: http://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/374898.html)

Відповідно до вимог п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу доходом платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі.

Крім того, до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг); вартість реалізованих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом.

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Якщо платнику податків надійшли на розрахунковий рахунок його власні кошти, які з певних причини не було використано за призначенням, такі суми не будуть вважатися доходом платника єдиного податку третьої групи.

В частині використання РРО

Щодо застосування РРО при здійсненні розрахункових операцій за міні бар у мотелях

(Лист ДФСУ № 1460/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

від 05.04.2019 р.)

Суб’єкти господарювання при продажу алкогольних напоїв (міні бар у мотелях) зобов’язані проводити розрахункові операції (без посередньо під час розрахунку) із застосуванням РРО, у т. ч. у разі проведення розрахунків з використанням платіжних карток.

 

В частині інших питань бухгалтерського обліку 

Щодо визначення бази оподаткування платника єдиного податку третьої групи основним видом діяльності якого є діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення

(Лист ДФСУ№ 1462/Х/99-99-13-02-03-14/ІПК

від 05.04.2019 р.)

Суми туристичного збору, утримані фізичною особою - підприємцем - платником єдиного податку третьої групи, який виступає податковим агентом щодо справляння та сплати цього збору, не є доходом такого платника єдиного податку і, відповідно, не відображається в декларації платника єдиного податку.

Проте, у книзі обліку доходів відображається вся сума коштів, яка надійшла на поточний рахунок платника податку та/або яку отримано готівкою, зокрема у вигляді туристичного збору.

 

Останні блоги:
Онлайн курс "БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК 2022: ПОГЛИБЛЕНИЙ КУРС З АКЦЕНТОМ  НА ПСБО ТА ПКУ" (старт з 4 серпня 2022 р.)
Онлайн курс "БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК 2022: ПОГЛИБЛЕНИЙ КУРС З АКЦЕНТОМ НА ПСБО ТА ПКУ" (старт з 4 серпня 2022 р.)
ЗАПРОШУЄМО ФІНАНСОВИХ ДИРЕКТОРІВ, ГОЛОВНИХ БУХГАЛТЕРІВ, БУХГАЛТЕРІВ, ВНУТРІШНІХ АУДИТОРІВ, АУДИТОРІВ НА ОНЛАЙН...
Вебінар 26.07.2022 р. «ПОДАТКОВА ЗВІТНІСТЬ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ ЗА І ПІВРІЧЧЯ 2022 Р.: ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ В УМОВАХ ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ»
Вебінар 26.07.2022 р. «ПОДАТКОВА ЗВІТНІСТЬ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ ЗА І ПІВРІЧЧЯ 2022 Р.: ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ В УМОВАХ ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ»
ЗАПРОШУЄМО КЕРІВНИКІВ, ФІНАНСОВИХ ДИРЕКТОРІВ, ГОЛОВНИХ БУХГАЛТЕРІВ НА ВЕБІНАР: В ВПОДАТКОВА ЗВІТНІСТЬ ЮРИДИ...
Підписатися на розсилку актуальних новин

Наші послуги

  • аутсорсингові послуги
  • бухгалтерський облік
  • податковий консалтинг
  • юридичний та ринковий консалтинг
  • організація та проведення семінарів та тренінгів з питань бухгалтерського обліку та оподаткування
  • пакетні послуги
 

Про компанію

  • наша команда
  • головні цінності компанії
  • завдання роботи

 

Вартість послуг

Наші партнери

Блоги

Контактна інформація

Підписатися на розсилку актуальних новин
sci-consulting.com.ua
ТОВ "Ес.Сі.Ай.-Консалтинг"
© Copyright 2014
Стежте за нами:

Консультаційний телефон:

(063) 608-18-35
(097) 298-35-62

Розробка: Студія Любарського