• Головна
  • Про компанію
    • Наша команда
    • Головні цінності компанії
    • Завдання роботи
  • Пакетні послуги
  • Вартість послуг
  • Наші партнери
  • Блоги
  • Контактна інформація
sci-consulting.com.ua
SCIENCE CONSCIENCE INDEPENDANCE
  • Аутсорсингові послуги
  • Бухгалтерський консалтинг
  • Податковий консалтинг
  • Юридичний та ринковий консалтинг
  • Проведення тренінгів
  • Аутсорсингові послуги
  • Бухгалтерський консалтинг
  • Податковий консалтинг
  • Юридичний та ринковий консалтинг
  • Проведення тренінгів
  • Головна
  • Про компанію
    • Наша команда
    • Головні цінності компанії
    • Завдання роботи
  • Пакетні послуги
  • Вартість послуг
  • Наші партнери
  • Блоги
  • Контактна інформація
Головна
>
Блоги

Огляд останніх законодавчих змін та розяснень контролюючих органів - коротко про головне - за період 14-20.10.2019 р.

 

ТОВ «ЕС.СІ.АЙ.-КОНСАЛТИНГ»

 

послуги з ведення бухгалтерського обліку та складання звітності, консультування та проведення семінарів з питань бухгалтерського обліку та оподаткування

 

м. Житомир, вул. Київська, 77, Бізнес-центр «Глобал», оф. 68

+38(097)-298-35-62, +38(093)-415-76-99

сайт: www.sci-consulting.com.ua

e-mail: info@sci-consulting.com.ua

 

ОГЛЯД ОСТАННІХ ЗМІН ЗАКОНОДАВСТВА ТА

РОЗ’ЯСНЕНЬ МІНІСТЕРСТВ, ВІДОМСТВ ТА КОНТРОЛЮЮЧИХ ОРГАНІВ

 

 ПЕРСПЕКТИВНЕ ЗАКОНОДАВСТВО

Президент пропонує введення дворічного мораторію на перевірки ФОПів

Режим доступу: https://minfin.com.ua/2019/10/17/39412005/

Президент Володимир Зеленський доручив ввести дворічний мораторій на перевірки ФОПів. Відповідний указ, розміщений на сайті президента, забороняє перевіряти: чи дотримуються ФОПи порядоку застосування касових апаратів.

Чого ще очікувати ФОПам

Президент доручив Кабміну: створити координаційну раду з питань розвитку малого і середнього підприємництва, та залучити до нього представників громадських організацій в сфері малого бізнесу.

У координаційної ради буде два тижні на те, щоб розробити ряд законопроектів для створення сприятливих умов: діяльності ФОПів.

Мораторій на перевірки НЕ торкнеться ризикових категорій ФОПів з високорентабельною діяльністю.

Глава держави доручив: спростити умови та критерії віднесення ФОПів в першу групу спрощеної системи оподаткування.

Зокрема, указ пропонує:

  • · збільшити: граничний обсяг доходу протягом календарного року;
  • · НАДАТИ право: використовувати працю найманих осіб;
  • · Розширити: перелік видів діяльності таких суб'єктів господарювання.

Також, Зеленський зобов'язав спростити процедуру реєстрації РРО через інтернет і провести активну роз'яснювальну роботу з цього приводу.

Окремо, президент зобов'язав уряд: з 1 січня 2020 року дати можливість платникам податків тестувати безкоштовне програмне забезпечення при проведенні розрахункових операцій і роз'яснити всі нюанси їх роботи.

 

 ЗАКОНОДАВЧІ ЗМІНИ 

В частині застосування: закону про захист прав споживачів фінпослуг

Зеленський підписав закон про захист прав споживачів фінпослуг

Режим доступу: https://minfin.com.ua/2019/10/16/39399806/

Зеленський підписав: закон про захист прав споживачів фінансових послуг, який передбачає: покарання фінансових установ за неправдиву інформацію про свої фінансові продукти. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Що це означає

Фінансові установи будуть розкривати: повну інформацію, про вартість послуг у рекламі і на сайтах.

За порушення прав споживачів фінансових послуг, таких як кредит, депозит і страхування, будуть накладати штрафи в розмірі до 13,6 тисячі гривень.

Законом передбачається: покарання фінансовим компаніям і банківським установам за те, що вони надають неправдиву інформацію про послуги, які надають. Зокрема, щодо процентних ставок по кредитах і депозитах, комісій та інших платежів, які присутні в кредитній угоді, але відсутні в рекламі фінансової послуги.

Що це дасть

Українцям стане легше приймати правильні фінансові рішення. І вони будуть захищені: від нав'язування непотрібних послуг, адже будуть розуміти, які саме послуги включаються в повну вартість.

 

В частині застосування: закону про державні закупівлі з ProZorro

Закон про державні закупівлі з ProZorro підписаний.

Режим доступу: https://minfin.com.ua/2019/10/16/39400167/

Сьогодні президент Володимир Зеленський підписав нову редакцію закону про державні закупівлі з ProZorro. Про це свідчать дані на сайті ВР, передає Ліга.Бізнес.

Закон вводить обов'язкове використання системи PгoZorro при закупівлі від 50 000 грн. За словами глави ГТС Максима Нефьодова, це дозволить вивести з тіні більш 250000 закупівель.

Як відзначають на сайті Prozorro, завдяки цьому додаткова економія може скласти до 9 млрд грн на рік.

Основні зміни

Нова редакція закону передбачає: 24 години на виправлення незначних помилок в тендерних пропозиціях, що дозволить здобувачеві не втратити тендер, а держзамовнику - зберегти Найбільш Вигідну пропозицію.

Також, вводиться механізм «антітроллінга». Він дозволить: розглядати тільки проплачені скарги, відкликати які буде неможливо.

Бізнес зможе оскаржити скасування процедури і відхилення всіх пропозицій. Скасовувати процедуру при оскарженні буде заборонено. За невиконання рішення АМКУ передбачена відповідальність керівника-замовника і штраф в 85 000 грн.

У новій редакції закону посилена відповідальність за порушення законодавства для недобросовісних замовників.

Наприклад, якщо замовник безпідставно відхилив тендерну пропозицію, порушив терміни його оприлюднення і т. д. - він заплатить штраф від 25 500 грн до 51 000 грн. У разі повторного порушення протягом року - від 51 000 грн до 85 000 грн.

З'являється нова норма, згідно з якою відповідальність за порушення поширюється і на керівника-замовника. Якщо товари, роботи і послуги будуть придбані без закупівлі або буде укладено договір без закупівлі, то керівник замовника заплатить штраф від 34 000 долл до 170 000 грн.

Для підвищення ефективності закупівель вводяться електронні каталоги Prozorro Market і посади уповноважених для професіоналізації закупівель. Робота таких фахівців буде оплачуватися. Крім того, передбачена поступова відмова від тендерних комітетів.

Також з'явиться новий інструмент для боротьби з демпінгом - система підсвічуватиме аномально низьку ціну. Постачальник повинен буде обгрунтовувати її для укладення договору з замовником.

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ ТА АКТУАЛЬНІ РОЗ’ЯСНЕННЯ МІНІСТЕРСТВ, ВІДОМСТВ ТА КОНТРОЛЮЮЧИХ ОРГАНІВ: 

В частині затвердження форм заяви про застосування спрощеної системи оподаткування

Про затвердження форм заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, розрахунку доходу за попередній календарний рік, запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку та витягу з реєстру платників єдиного податку

(наказ Мінфіну від 16.07.2019 р. № 308)

Режим доступу: http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE34025.html

Відповідно до пунктів 298.1, 298.7 статті 298 та пункту 299.10 статті 299 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України, підпункту 5 пункту 4 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року N 375,

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити такі, що додаються:

форму заяви про застосування спрощеної системи оподаткування;

форму розрахунку доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування;

форму запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку;

форму витягу з реєстру платників єдиного податку.

2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства фінансів України від 20 грудня 2011 року N 1675 "Про затвердження форми свідоцтва платника єдиного податку та порядку видачі свідоцтва, форми та порядку подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування та форми розрахунку доходу за попередній календарний рік", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27 грудня 2011 року за N 1536/20274.

3. Департаменту податкової політики в установленому порядку забезпечити:

подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;

оприлюднення цього наказу.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою та покладаю на в. о. Голови Державної фіскальної служби України Власова О. С.

 

В частині коригування середньої заробітної плати

Щодо коригування середньої заробітної плати

(Лист Мінсоцполітики від 21.08.2019 р. № 984/0/204-19 )

Режим доступу: https://www.zakon-i-normativ.info/index.php/2012-05-25-22-59-57/the-news/novini-zakonodavstva-2019-r/208527-pidvishennia-oklady-ta-kompensaciia-za-nevikoristany-vidpystky.html

Директоратом норм та стандартів гідної праці Міністерства розглянуто звернення щодо коригування середньої заробітної плати і в межах компетенції повідомляється.

Обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпустки та виплати компенсації за невикористані дні відпустки проводять з урахуванням норм пункту 7 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. N 100 (далі - Порядок), а саме шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців або за менший фактично відпрацьований період на відповідну кількість календарних днів року чи меншого відпрацьованого періоду (за винятком святкових і неробочих днів, встановлених законодавством). Одержаний результат перемножується на число календарних днів відпустки.

Для того щоб працівники у випадку підвищення окладів (тарифних ставок) при обчисленні середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження відповідно до норм Порядку не втрачали в заробітку, пунктом 10 Порядку передбачене коригування середнього заробітку.

Згідно з пунктом 10 Порядку у випадку підвищення тарифних ставок і посадових окладів відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими колективними договорами (угодами), як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригується на коефіцієнт підвищення тарифних ставок, посадових окладів.

У випадках, коли підвищення тарифних ставок і окладів відбулось у періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, за цим заробітком здійснюються нарахування тільки в частині, що стосується днів збереження середньої заробітної плати з дня підвищення тарифних ставок (окладів).

Тобто основними умовами для проведення коригування є підвищення окладів, яке відбулося у розрахунковому періоді або в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток.

При цьому середня заробітна плата зберігається у випадках, передбачених законодавством: відпустка, відрядження, підвищення кваліфікації тощо.

Компенсація відпустки - це виплата, яка проводиться у розмірі середньої заробітної плати, а не є збереженням середнього заробітку, тому основною умовою для коригування середнього заробітку для виплати компенсації за невикористану відпустку є підвищення посадових окладів у розрахунковому періоді.

Коефіцієнт, на який необхідно прокоригувати виплати, які враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, розраховуються шляхом ділення окладу (тарифної ставки), встановленого після підвищення, на оклад (тарифну ставку) до підвищення.

Одночасно повідомляємо, що листи міністерств не є нормативно-правовими актами, вони мають інформаційно-рекомендаційний характер.

 

 

В частині готівкових розрахунків

Щодо заокруглення загальних (у чеку) сум розрахунків готівкою за товари

(Лист ДФС від 10.10.2019 р. № 700/6/99-00-05-04-01-15/ІПК)

 

Суб’єкти господарювання можуть додатково друкувати у реквізитах розрахункових документів загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах фіскального чеку наступним чином:

- після рядка 7 фіскального чеку перед рядком 8 фіскального чеку додати нові рядки "Загальна вартість придбаних товарів (отриманих послуг) за чеком до заокруглення" та "заокруглена знижка/заокруглена надбавка";

- в рядку 8 фіскального чеку "СУМА" зазначати "Загальна вартість придбаних товарів (наданих послуг) за чеком після заокруглення". Саме вказана сума вважається сумою розрахунку за відповідним розрахунковим документом.

При цьому, до підсумку розрахункових операцій z-звіту та x-звіту відповідно до пунктів 15 та 17 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 р. N 199 (зі змінами), має потрапляти загальний підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги), тобто сума з розрахункових документів після заокруглення.

Слід зазначити, що відповідно до пункту 4 постанови Правління Національного банку України від 15.03.2018 р. N 25 "Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів" (далі - Постанова N 25) під заокругленням (округленням) слід розуміти математичну операцію, яка полягає в заміні числа в бік збільшення або зменшення з відповідною точністю. При цьому, заокруглення не є знижкою або надбавкою, рекламою або стимулюванням продажу товарів (робіт, послуг) у значенні цих термінів, визначених законодавством України.

Якщо програмне забезпечення реєстратора розрахункових операцій не передбачає внесення додаткових рядків у фіскальний чек, радимо звернутись із цього питання до центру сервісного обслуговування або виробника такого реєстратора розрахункових операцій.

Щодо відтермінування виконання нормативних вимог стосовно зазначення в чеках сум до заокруглення та після заокруглення повідомляємо, що Постановою N 25 не передбачено такого відтермінування.

Додатково зазначаємо, що Постанова N 25 набрала чинності більше року назад ще з 01 липня 2018 року, тобто у суб’єктів господарювання, центрів сервісного обслуговування та виробників реєстраторів розрахункових операцій було достатньо часу для вжиття відповідних заходів з метою виконання вимог чинного законодавства в частині заокруглення загальних (у чеку) сум розрахунків готівкою за товари.

 

В частині СЕА реалізації пального та ліцензування відповідних операцій

Щодо закупівлі пального на АЗС за готівку в невеликих об'ємах до 100 літрів для заправки техніки і використання виключно для власного споживання

(Лист ДФСУ від 27.09.2019 р. № 430/6/99-00-04-02-06-15/ІПК)

 

Законом N 2628 внесено зміни до Закону України від 19.12.1995 N 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон N 481), зокрема запроваджено ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним. Зазначені зміни набрали чинності з 01.07.2019.

Статтею 15 Закону N 481 визначено, що зберігання пального здійснюється суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії. Річна плата за ліцензію на право зберігання пального встановлюється в розмірі 780 гривень.

Суб'єкти господарювання отримують ліцензії на зберігання пального на кожне місце зберігання пального.

Ліцензії на право зберігання пального видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем розташування місць зберігання пального терміном на п'ять років.

Суб'єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.

Ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:

підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;

підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;

суб'єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Зберігання пального в паливних баках транспортних засобів не потребує отримання ліцензії на право зберігання пального, оскільки дані резервуари не являються нерухомим майном та не мають чіткої прив'язки до місця (території) згідно з Законом N 481.

Законом N 481 не передбачено інших винятків або виключень щодо категорій заявників на отримання ліцензії на право зберігання пального.

 

Чи потрібно Товариству отримувати ліцензію на право зберігання пального в ємкостях підприємства, яке володіє складом зберігання пального на підставі власної ліцензії на право зберігання пального? (Лист ДФС від 30.05.2019 р. № 2471/6/99-99-12-01-01-15/ІПК)

Суб'єкти господарювання отримують ліцензії на право зберігання пального на місце (територію), що використовується для зберігання пального. Звертаємо увагу Товариства, що відповідно до Закону N 481 споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального можуть використовуватися суб'єктом господарювання як на праві власності, так і користування. Також, Законом N 481 не встановлено вимог щодо місткості та розміщення обладнання та/або ємностей, що використовуються для такого зберігання.

Згідно з статтею 15 Закону N 481 ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:

підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;

підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;

суб'єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Також суб'єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.

Інших виключень щодо отримання суб'єктами господарювання ліцензій на право зберігання пального норми Закону N 481 не містять.

Частиною третьою статті 5 Господарського кодексу України визначено, що суб'єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання здійснюють свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.

Останні блоги:
Онлайн курс "БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК 2022: ПОГЛИБЛЕНИЙ КУРС З АКЦЕНТОМ  НА ПСБО ТА ПКУ" (старт з серпня 2022 р.)
Онлайн курс "БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК 2022: ПОГЛИБЛЕНИЙ КУРС З АКЦЕНТОМ НА ПСБО ТА ПКУ" (старт з серпня 2022 р.)
ЗАПРОШУЄМО ФІНАНСОВИХ ДИРЕКТОРІВ, ГОЛОВНИХ БУХГАЛТЕРІВ, БУХГАЛТЕРІВ, ВНУТРІШНІХ АУДИТОРІВ, АУДИТОРІВ НА ОНЛАЙН...
Онлайн курс «ОБЛІК У ФОП ВІД А ДО Я» (старт з липня 2022 р.)
Онлайн курс «ОБЛІК У ФОП ВІД А ДО Я» (старт з липня 2022 р.)
ЗАПРОШУЄМО ФІЗИЧНИХ ОСІБ ПІДПРИЄМЦІВ НА ОНЛАЙН КУРС: ВОБЛІК У ФОП ВІД А ДО ЯВ В SCIENCE CONSCIENCE INDEPEND...
Підписатися на розсилку актуальних новин

Наші послуги

  • аутсорсингові послуги
  • бухгалтерський облік
  • податковий консалтинг
  • юридичний та ринковий консалтинг
  • організація та проведення семінарів та тренінгів з питань бухгалтерського обліку та оподаткування
  • пакетні послуги
 

Про компанію

  • наша команда
  • головні цінності компанії
  • завдання роботи

 

Вартість послуг

Наші партнери

Блоги

Контактна інформація

Підписатися на розсилку актуальних новин
sci-consulting.com.ua
ТОВ "Ес.Сі.Ай.-Консалтинг"
© Copyright 2014
Стежте за нами:

Консультаційний телефон:

(063) 608-18-35
(097) 298-35-62

Розробка: Студія Любарського