Прийняті зміни до нормативно-правових актів:
28.12.2014 р. Верховна Рада України ухвалила:
1. Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням"
Законом шляхом внесення змін до Податкового кодексу України удосконалено чинну систему державного регулювання трансфертного ціноутворення, усунуто суперечності між нормами, які негативно впливають на забезпечення реалізації податкової політики, з урахуванням міжнародного досвіду та оптимального поєднання фіскальної та регулюючої функції оподаткування.
Закон ухвалено з урахуванням пропозицій.
Відповідний законопроект зареєстровано за №1264-1.
2. Закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України" (щодо реформи міжбюджетних відносин)
Закон спрямований на врегулювання бюджетних правовідносин, пов’язаних з впровадженням нової моделі фінансового забезпечення місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин, удосконалення казначейського обслуговування бюджетних коштів, посилення відповідальності головних розпорядників бюджетних коштів, функціонування бюджетної системи України в особливий період.
Закон ухвалено з урахуванням поправок.
Відповідний проект закону зареєстровано за №1557.
3. Закон "Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо стабілізації платіжного балансу)"
Законом шляхом внесення відповідних змін до Митного кодексу України пропонується врегулювати порядок застосування Україною додаткового імпортного збору.
Відповідний законопроект зареєстровано за №1563.
4. Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України" (щодо податкової реформи)"
Законом з метою покращення умов ведення бізнесу в Україні, підвищення показників України в міжнародних рейтингах, збільшення бюджетних надходжень, внесено зміни до Податкового кодексу України, запровадження яких дозволить досягти: зменшення витрат підприємств на визначення податкових зобов'язань і складання податкової звітності та держави - на адміністрування податків; усунення недоліків діючого законодавства, які дозволяють великим платникам отримувати податкові вигоди; спрощення виконання податкового обов’язку малим бізнесом, зменшення податкового навантаження на малий бізнес тощо.
Також законом внесено зміни до низки законодавчих актів.
Закон ухвалено з урахуванням поправок.
Відповідний законопроект зареєстровано за №1578.
5. Закон "Про внесення змін до Закону "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті" щодо посилення прав позичальників"
Законодавчим актом встановлено заборону:
- стягувати нерухоме житлове майно, що відповідає критеріям, визначеним у Законі у безспірному порядку на підставі виконавчого напису нотаріусу;
- примусово виселяти мешканців такого житлового майна у будь-якому порядку;
- стягувати у безспірному порядку на підставі виконавчого напису нотаріусу інше майно (майнові права), яке відповідно до законодавства або кредитного договору підлягає стягненню з позичальника, зазначеного у Законі, при недостатності коштів, одержаних стягувачем від реалізації (переоцінки) предмета застави (іпотеки).
Відповідні зміни внесено до Закону «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті» щодо посилення прав позичальників.
Законопроект зареєстровано за №1610.
6. Закон "Про внесення змін до пункту 3 розділу VIII "Прикінцеві положення" Закону "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" (щодо продовження строку мораторію на відчуження гуртожитків)"
Законодавчим актом продовжено строк дії мораторію на відчуження (крім передачі у комунальну власність відповідних міських, селищних, сільських рад) гуртожитків, які перебувають у повному господарському віданні або оперативному управлінні підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності, або увійшли до статутних фондів акціонерних чи колективних підприємств, створених у процесі приватизації чи корпоратизації, установленого пунктом 3 розділу VІІІ "Прикінцеві положення" цього закону - з шести до одинадцяти років (тобто - до 01 жовтня 2019 року).
Законопроект зареєстровано за №1505-1.
7. Закон "Про внесення змін до Закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів" (щодо реалізації на агропродовольчих ринках продукції домашнього виробництва та подвірного забою)
Законом запроваджується можливість продажу на ринку відповідних категорій продукції домашнього виробництва та подвірного забою за умови, що така продукція отримала висновок інспектора та акредитованої лабораторії про придатність до споживання, що знаходиться на ринку.
Законопроект зареєстровано за №1499-1.
Джерело: Офіційний портал Верховної ради України
25.12.2014 р. Верховна рада України прийняла Закон “Про внесення змін в Податковий кодекс України” (відносно деяких питань відшкодування державою шкоди).
Законодавчим актом внесено зміни до статті 346 Податкового кодексу України, обумовлені об'єднанням у рамках реформування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань і Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності шляхом створення Фонду соціального страхування.
Законом уточнено положення щодо порядку відшкодування державою шкоди, завданої посадовій особі контролюючого органу.
Законопроект зареєстровано за №1575.
Джерело: Бухгалтер 911
|
25.12.2014 р. Верховною радою України ухвалено закон щодо податкового компромісу, зокрема ним внесено зміни до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу.
Відтак, розділ ХХ ПКУ буде доповнено новим підрозділом 92, яким передбачено, зокрема:
- подання платниками податків за добровільним рішенням уточнених розрахунків податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року;
- сплату платником податків під час застосування процедури податкового компромісу 5% від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов'язань; тобто 95% суми відповідного податку будуть вважатися погашеними;
- чітку процедуру досягнення податкового компромісу загальною тривалістю до 70 календарних днів. Водночас загальний строк можливості прийняття рішення платником податків про застосування процедури податкового компромісу складає 90 календарних днів з дня набрання чинності цим законом;
- заявницький характер процедури податкового компромісу щодо розміру сплати, видів податків та строків застосування щодо неузгоджених сум податкових зобов'язань, які знаходяться у процедурах судового та/або адміністративного оскарження та іншими податковими повідомленнями-рішеннями, податкові зобов'язання за якими не узгоджені;
- поширення процедури податкового компромісу на випадки, коли у платника податків розпочато документальну податкову перевірку або складено акт за наслідками такої перевірки. У таких випадках платник податків за своїм рішенням може подати уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість.
Відповідний законопроект зареєстровано за №1071-д.
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія
Оновлені НП(С)БО в держсекторі - з 01.01.15 р.
Затверджено зміни до деяких нормативно-правових актів Мінфіну з бухгалтерського обліку.
Зокрема, з 1 січня 2015 року набудуть чинності зміни до окремих Національних положень (стандартів) бухобліку в державному секторі:
- НП (С) БОДС 121 «Основні засоби»;
- НП (С) БОДС 122 «Нематеріальні активи»;
- НП (С) БОДС 123 «Запаси»;
- НП (С) БОДС 125 «Зміни облікових оцінок та виправлення помилок»;
- НП (С) БОДС 127 «Зменшення корисності активів»;
- НП (С) БОДС 128 «Зобов`язання»;
- НП (С) БОДС 130 «Вплив змін валютних курсів»;
- НП (С) БОДС 132 «Виплати працівникам»;
- НП (С) БОДС 133 «Фінансові інвестиції».
Крім цього, відповідно до вищезазначених змін внесено зміни до Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ та Порядку бухгалтерського обліку окремих активів та зобов`язань бюджетних установ.
Відповідно з 01.01.15 р. втрачають чинність Положення з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ та Положення з бухгалтерського обліку запасів бюджетних установ.
Наказ Мінфіну від 25.11.14 р. № 1163 набуде чинності з дня офіційного опублікування. Кодифіковані НП (С) БОДС див. у "БАЛАНС-БЮДЖЕТ", 2014, № 52.
Джерело: Баланс Клуб
Закон про держслужбу в черговий раз перенесли, тепер на 2016 р.
Верховна рада України прийняла Закон “Про внесення змін до Закону України “Про державну службу” (відносно відтермінування вступу в силу) (законопроект № 1072).
Законом відстрочено вступлення в силу Закону України від 17.11.2011 р. № 4050-VI “Про державну службу” до 1 січня 2016 р.
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія
Розмір допомоги по безробіттю у 2015 році – на рівні 2014 року
Внесено зміни до постанови правління ФСС на випадок безробіття від 12.04.12 р. № 327 "Про мінімальний розмір допомоги по безробіттю".
Дію постанови подовжено до 31.12.15 р. Тож, мінімальний розмір виплати допомоги по безробіттю становитиме:
- для незастрахованих осіб та для застрахованих осіб без урахування страхового стажу - 544 грн.;
- для застрахованих осіб (не менше 80 % від прожиткового мінімуму): з 1 січня 2015 року – 974,40 грн., а з 1 грудня – 1102,40 грн. (відповідно до проекту закону про Держбюджет на 2015 рік).
Постанова ФСС на випадок безробіття від 02.12.14 р. № 36 набуде чинності з дня опублікування та застосовується з 01.01.15 р.
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія
Скориговано терміни представлення статзвітності в січні 2015 р.
Перенесення робочих днів з приводу новорічних свят повпливали на роботу працівників органів державної статистики. Для них переносяться робочі дні з:
- п’ятниці 2 січня – на суботу 17 січня;
- четверга 8 січня – на суботу 31 січня,
- п’ятниця 9 січня – на суботу 14 лютого.
Таким чином, граничні терміни надання форм державних статистичних спостережень, за якими передбачена звітність протягом 1-2 і 7-9 січня змінені (Наказ Держкомстату від 16.12.2014 р.)
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія